Поради

Як вибрати змішувач? Змішувачі для ванни і душу

Якщо ви затіяли ремонт у ванній кімнаті, і вирішили поміняти всю сантехніку, то я хочу відзначити те, що людині сьогодні важко визначитися і зробити свій вибір на користь певного сантехнічного приладу. Адже на сьогоднішній день їх пропонується безліч і можна заплутатися в різноманітності тих же змішувачів для ванни і душа. Вони відрізняються і за функціональними можливостями, і по дизайну, по зручності використання, за якістю і, звичайно, залежно від цього — за ціною.

20-07-15-foto-600x434-1

Сучасний ринок представлений безліччю різних змішувачів для ванни, та й іншим сантехнічним обладнанням. Деякі люди, при виборі змішувача керуються не тільки тим, щоб він виконував свою безпосередню функцію — змішував воду, але й хочуть, щоб це обладнання красиво вписувалася в дизайн ванної кімнати, а можливо — було б головною її прикрасою.

Виробники також не сидять на місці. Постійно з’являються новинки в цій галузі, які здатні задовольнити найрізноманітніші потреби і смаки споживача, не кажучи вже про їх дизайн. Зустрічаються змішувачі, оброблені позолотою і деревом, з оригінальним дизайном.

Але кожна людина може підібрати для себе відповідний змішувач. Тільки як не заплутатися і вибрати саме той смеситель для душа, який підійде йому найкраще і буде виконувати свої безпосередні обов’язки?

Давайте розбиратися як вибрати змішувач разом.

По-перше, як я сказав вище, слід пам’ятати, для чого ви його купуєте. Змішувач повинен не тільки прикрашати вашу ванну і вписуватися в її інтер’єр, але і добре виконувати свою функцію — змішувати холодну воду з гарячою.

По-друге, має сенс встановити окремі змішувачі для раковини, душа, ванної і біде. Адже, як кажуть фахівці, суміщення декількох функцій одним змішувачем не йде на користь якості їх виконання. Якщо ваша ванна кімната невеликих розмірів, то можна встановити один змішувач для ванни та душу. У теж час для раковини встановіть свій.

Ви скажете, навіщо мені стільки? І будете теж мають рацію. У мене самого стоїть один змішувач у ванній для ванни, душу і раковини з поворотною трубкою. Нам зручно, ми звикли. А переробляти поки не хочеться. Інша справа, якщо ви ведете монтаж водопровідних труб. У цьому випадку можна передбачити установку декількох змішувачів.

Різновиди змішувачів

На сьогоднішній день на ринку змішувачів набули поширення і користуються популярністю три види — одноважелі, класичні двохвентильні і термостати. На мій погляд — змішувачі одних важелів зустрічаються набагато частіше. З одного боку дуже зручно — повернув ручку і пішла вода, одним рухом важеля налаштував температуру. Все робиться швидко і без будь-яких зусиль.

Також мають великий попит і класичні двохвентильні змішувачі — знайомий всім кран з двома вентилями. На відміну від одноважільного, для того щоб отримати потік води бажаної температури вам доведеться зробити більше рухів, але в підсумку витрата води буде меншим та й кінцевий результат точніший.

По виду ущільнення змішувачі цієї марки бувають з керамічними дисками і гумовими прокладками. Якщо ваша вода має дрібні частинки піску і всякі домішки, то я раджу вибрати змішувач з гумовими прокладками.

Тепер давайте розглянемо третій вид змішувачів для ванни — термостати. Це обладнання, можна сказати, нового покоління в якому присутні найкращі якості змішувачів, зручність в експлуатації, хороша надійність і безпека. Зовнішній вигляд їх і близько не нагадує змішувач. Я коли перший раз побачив цей прилад, то був дуже здивований його зовнішнім виглядом. Якби він не знаходився серед своїх побратимів, то ні за що не подумав би, що це сантехнічне обладнання. Виглядає, звичайно, дуже оригінально і незвично — панель з декількома ручками.

Що можна сказати про його функціональних можливостях?

Безумовною перевагою цих змішувачів є те, що він може підтримувати і зберігати налаштування температури і натиску води весь необхідний вам час. Налаштувавши один раз, ви можете одним дотиком припиняти подачу води і знову включати її зі збереженими параметрами. Для безпеки, в термостаті можна включити функцію обмеження по температурі до +38 градусів гарячої води, щоб уникнути отримання опіків. Якщо у вас є малі діти, то це дуже зручна опція. Таким же чином можна обмежити і подачу занадто холодної води.

Матеріали, з яких виготовляються змішувачі

Зазвичай змішувачі виготовляють з хрому і латуні, які є найбільш підходящим матеріалом для їх виготовлення. Зовні корпус для захисту від зовнішніх впливів і корозії нікелюють, а потім покривають емаллю або хромують. Операція по хромуванню змішувачів дозволяє уникнути розвитку на корпусі різних мікроорганізмів, але ціна такого обладнання вище.

Рукоятки, лійки, захисні кожухи для латунних змішувачів роблять з пластику, який з вигляду нічим не відрізняється від металевих частин.

Дизайнерські та ексклюзивні моделі змішувачів покриваються під дерево або мармур, робиться під золото або інші дорогоцінні метали. На смак і колір, як говориться, товариша немає.

Монтаж змішувачів для ванни і душа

Установка змішувача може бути внутрішнім або зовнішнім способом. У першому випадку виходить більш естетичніше тому, що всі з’єднання згодом закриваються плиткою, а на виду залишається тільки зовнішня панель з вентилем та іншими перемикачами. Зовнішній спосіб також знайшов своє застосування. В основному так буває, коли у ванній кімнаті встановили нову зовнішню водомагістраль зверху стіни і відповідно сантехнічне обладнання — крани, змішувачі підключаються зовнішнім способом.

Можливий також варіант установки змішувача на борту ванни. У цьому випадку підбирається спеціальний змішувач і обов’язково з настановним комплектом до нього, а не окремо.

З усього розмаїття змішувачів, ви тепер хоч трохи знаєте як вибрати змішувач для ванни та душу. Сподіваюся, що ця інформація допоможе вам у виборі цієї сантехніки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть