Земля

7 продуктів з вашого столу, які можуть бути смертельні для домашніх тварин

У власників домашніх вихованців часто виникає спокуса побалувати пухнастого друга ласощами зі своєї тарілки. Але перш ніж це зробити, переконайтеся, що ви не збираєтеся пригостити тварину продуктом, який може його вбити!

Список харчових продуктів людини, токсичних для кішок і собак, зростає щодня. У багатьох випадках учені не знають біологічних причин, чому певна їжа викликає нудоту і отруєння у вихованців, проте є деякі продукти, дія яких вже добре вивчено. Отже, представляємо сім з них, які можуть сильно нашкодити здоров’ю вихованця.

Шоколад і кофеїн

Продукти на основі какао є найчастішою причиною отруєння домашніх тварин. Вони здатні викликати не тільки нудоту або нетравлення, але і смерть. Вся річ у тім, що шоколад містить алкалоїди теобромін і кофеїн. Ці сполуки впливають на клітинні процеси, які і собі позначаються на центральній нервовій системі і серці.

Перші симптоми отруєння алкалоїдами виникають протягом 2 – 4 годин після їх прийому всередину, вони містять неспокій, надмірну спрагу, нетримання сечі і блювоту. У собак можлива лихоманка і прискорене серцебиття. Якщо тварина отримує належну допомогу, то її можна швидко вилікувати, однак найчастіше затримка лікування може призвести до судом, коми та смерті від порушення серцевого ритму.

Ксиліт

Ще одним поширеним токсичним продуктом для домашніх тварин є штучний підсолоджувач ксиліт. Він часто використовується як замінник цукру в жувальних гумках, цукерках, хлібобулочних виробах. При його попаданні в організм собаки у тварини відбувається надмірне вироблення інсуліну, що призводить до небезпечного зниження рівня цукру в крові.

Симптоми отруєння ксилітом можуть розвинутися протягом 30 – 60 хвилин після прийому всередину. Тварину нудить, вона стає млявою, не може контролювати свої рухи. Якщо не надати ветеринарну допомогу у собаки можуть трапитися судоми і колапс.

Цибуля і часник

Всі види рослин Allium genius (цибуля, зелена цибуля, часник і цибулю порей) сильно впливають на здоров’я тварин. Ці рослини містять сполуки, звані сіркоорганічними оксидами. Потрапляючи в організм вихованця, вони призводять до руйнування червоних кров’яних тілець. Якщо собака або кішка проковтне хоча б шматочок цибулини (5 грамів цибулі на кілограм маси тіла для кішок або 15 – 30 грамів на кілограм для собак), це може викликати небезпечний для їх життя стан.

Симптоми отруєння Allium genius можуть з’явитися через день або навіть кілька діб після вживання, в залежності від кількості проковтнутого. Цибуля викликає у тварини блювоту, діарею, біль в животі і втрату апетиту. У вихованця може розвинутися анемія.

Алкоголь

Найчастіше тварини отруюються етанолом, випадково проковтнувши алкоголь. Однак задокументовані випадки, коли собаки відчували себе погано після того, як з’їдали зброджені фрукти або тісто.

Етанол швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту вихованця і досягає мозку. Всього за годину тварина може стати млявою, втратити контроль над рухами, температура тіла сильно підвищиться. Ветеринари попереджають, що отруєння алкоголем може викликати кому. Важливо відзначити, що етанол міститься не тільки в їжі, але і в фарбі, лаку для нігтів, парфуми й в деяких видах антифризу. З огляду на те, що деякі пси люблять сунути свій ніс в затишні куточки, варто ховати ці речі як можна ретельніше.

Виноград і родзинки

Виноград, родзинки, а також смородина викликають ниркову недостатність у собак. У недавньому дослідженні, яке вивчало 180 випадків, пов’язаних з вживанням собаками винограду, вчені звернули увагу на те, що деякі тварини не виявляли жодних симптомів після вживання 0,9 кілограма родзинок, в той час, як інші вмирали після вживання всього лише жмені. Отруєння виноградом супроводжується блювотою, діареєю, втратою апетиту, млявістю через 24 години після вживання.

Хміль

Хміль містить смолу, ефірні олії і дубильні речовини, які можуть привести до лихоманки у домашніх вихованців. Після заковтування самої рослини або його похідних кішка або собака стають неспокійними, у них частішає серцебиття, з’являється задишка, їх може нудити. На жаль, лікарі не завжди встигають врятувати тварину після настання лихоманки.

Горіхи макадамі

Це неймовірно смачні ласощі для людей можуть бути смертельними для собак. Вчені не знають, яка саме кількість цих горіхів може викликати серйозні проблеми, проте деякі дані говорять про те, що лише 0,7 грама горіхів на кілограм ваги тварини досить, щоб викликати небезпечні для життя симптоми.

В протягом 12 годин у собаки розвивається слабкість, тремтіння, лихоманка і її може нудити. На сьогодні отруєння цими горіхами зустрічається не дуже часто, і не було зареєстровано випадків, які закінчувалися смертю, проте вчені не можуть бути впевнені, що макадами не можуть привести до такого результату.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button