Земля

Африканські людиноподібні мавпи в найближчі 30 років втратять ареал свого проживання

Дослідження англійських учених пророкує різке скорочення ареалу проживання вищих африканських приматів – горил, шимпанзе і бонобо – вже до 2050 року.

Image by Gerhard G. from Pixabay

Робота опублікована в журналі Diversity and Distributions. Для аналізу дослідники з Стерлінгського і Ліверпуля університетів (Великобританія) зібрали інформацію про чисельність африканських приматів, що міститься в спеціальній базі даних IUCN SSC APES. Крім того, вчені оцінили сукупні наслідки змін клімату, землекористування та чисельності населення в ареалі африканських мавп до 2050 року при найкращому і найгіршому сценарії.

Автори підрахували, що в разі поступового зниження викидів вуглецю і вжиття відповідних заходів щодо їх пом’якшення людиноподібні мавпи втратять 85 відсотків свого ареалу. При цьому 50 відсотків будуть знаходитися за межами національних парків та інших територій, що охороняються законодавством. Найгірший сценарій передбачає 94 відсотки втрат, з яких 61 відсоток доведеться на незахищені території.

Втім, якщо примати будуть переміщатися в гористу місцевість (куди в результаті глобального потепління пересувається і рослинність) і йти з рівнин, то, на думку авторів, вони зможуть вижити й навіть збільшити свій ареал (в залежності від виду), але, на жаль, далеко не всі здатні покинути низовини за час, який залишився до 2050 року.

«Повинна бути тотальна відповідальність за те, щоб зупинити скорочення чисельності людиноподібних мавп. Глобальне споживання природних ресурсів, що добуваються в країнах ареалу мавп, – основний фактор скорочення їх чисельності. Всі країни, що витягають вигоду з цих ресурсів, несуть відповідальність за забезпечення кращого майбутнього для людиноподібних мавп, їх місць проживання і людей, що живуть там же, шляхом розвитку більш стійкої економіки », – роблять висновок автори.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button