Земля

В Атлантиці настав пік сезону ураганів

Настав пік сезону ураганів в Атлантичному басейні. Метеорологи попереджають про загрозу активних ураганів у вересні і можливості розвитку серйозних штормів в жовтні і далі.


Ураганний сезон офіційно розпочинається 1 червня, і зазвичай його кульмінація припадає на період з середини серпня по кінець вересня. В цей час ідеальні умови для розвитку сильних і швидких тропічних штормів, ураганів і депресій, каже експерт з ураганів Ден Коттловські. Коттловські говорить, що 80 % всіх тропічних циклонів в Атлантичному басейні формуються в цей короткий період.

Грають роль два основних фактора: поєднання нижнього вертикального зсуву вітру і максимально високої температури океану. «Тепла вода робить дві речі: створює низький тиск і дозволяє атмосфері бути більш нестабільною, — каже Коттловські. — У гроз більше шансів розвинутися навколо будь-якого обертового елемента води».

Коттловські каже, що з травня по початок серпня західні вітри часто «пірнають» у тропіки, створюючи високий вертикальний зсув вітру, що означає зміну швидкості вітру та його напрямку з висотою. У результаті грози, які супроводжують тропічні системи, стають похилими, через що системам складно організуватися в щось більш серйозне.

Але до цього часу року західні вітри зазвичай затихають, і потенціал штормів до посилення або становленню організованою системою підвищується.

Кількість іменованих штормів зазвичай починає спадати до кінця вересня або в жовтні, коли океанська температура падає, і зсув вітру знову зростає в основних областях розвитку систем у тропіках.

«Температура поверхні моря починає охолоджуватися, але температура води все ще тепла, особливо в першу половину жовтня. Урагани можуть формуватися весь місяць», — сказав Коттловські, додавши, що може знадобитися час, щоб вода охолонула, якщо температура була вище норми в момент піку сезону.

Коттловськиі попереджає людей, які живуть уздовж узбережжя, про те, що ситуація зараз дуже небезпечна. «Не чекайте довго, — каже Коттловські. — Системи зараз мають тенденцію розвиватися набагато швидше, і час посилення набагато коротше в цей час року».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button