Технології

Airspeeder представила літаючий спортивний електрокар Mk3 (фото+відео)

Історія перегонної серії Airspeeder, в рамках якої будуть проводитися змагання на літаючих болідах, почалася в кінці 2017 року, коли австралієць Метт Пірсон створив присвячений їй проєкт на Kickstarter. Його підтримав виробник електричних літаків вертикального зльоту і посадки Alauda Aeronautics. Разом вони створили вже кілька прототипів літальних апаратів, і тепер показали повністю функціонуючий літаючий електроболід – Airspeeder Mk3.

Перегони з його участю планується провести вже в цьому році. Зараз Alauda Aeronautics будує ще понад 10 таких же моделей, які будуть надані учасникам змагань. Правда, членам команд не вдасться політати, оскільки Airspeeder Mk3 – безпілотник.

По суті, представлена модель – це літаючий випробувальний стенд, основна мета якого – зібрати інформацію про поведінку літального апарату в повітрі. Ці відомості розробники будуть використовувати при створенні наступної, вже пілотованої, моделі Mk4. Втім, організатори Airspeeder обіцяють, що глядачі отримають задоволення і масу гострих відчуттів і від перегонів на безпілотниках.

Airspeeder Mk3 своєю формою нагадує боліди Формули-1 1950-х років. Літальний апарат важить менш як 100 кг, тому, що його рама і фюзеляж виконані з легкого, але водночас жорсткого і міцного вуглеволокна.

Електрична силова установка Mk3 потужністю 96 кВт (130,5 к. с.) Дозволить йому розганятися, як очікується, до 120 км / год. Рушії літального апарату представлені вісьмома гвинтами, розташованими попарно на кожному з чотирьох кутів моделі.

Обмежена дальність польоту буде вирішуватися шляхом швидкозмінних акумуляторів, так що пергони Airspeeder не обійдуться без піт-стопів. Причому команди зможуть самостійно вибирати підходящу для конкретної траси батарею з декількох варіантів, що розрізняються ємністю, і, відповідно, масою. Airspeeder Mk3 зможуть літати максимально близько один до одного завдяки системі запобігання зіткнень, робота якої забезпечується радарами і лідарами.

Airspeeder Mk4 передбачається представити в 2022 році, тобто приблизно на рік раніше від водневого боліда Carcopter, який розробляється з аналогічною метою компанією MACA. Як очікується, пілотований Airspeeder з фюзеляжем у вигляді карбонового монокока зможе розганятися до 160 км / год, прискорюючись від 0 до 100 км / год за 2,3 секунди, і підніматися на висоту до 20 метрів. Тривалість польоту на одній зарядці – близько 20 хвилин.

 

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button