Технології

Новий матеріал для вікон блокує сонячне тепло, залишаючись при цьому повністю прозорим

Дослідники створили “розумний” віконний матеріал, який контролює теплопередачу, не закриваючи огляд, що може допомогти скоротити споживання енергії, необхідної для охолодження будівель.

Новий віконний матеріал допоможе скоротити споживання енергії, необхідної для охолодження будівель.

У статті, опублікованій в журналі ACS Omega, вчені з Сінгапурського технологічного університету Наньян і ізраїльського Єврейського університету в Єрусалимі описали новий віконний матеріал для електрохромних вікон, який здатний один клацанням перемикача блокувати інфрачервоне випромінювання.

Матеріал складається з недорогої суміші діоксиду титану, триоксиду вольфраму, неодиму-ніобію й оксиду олова. Він наноситься як покриття на звичайне віконне скло і підключається до електричного кола.

Експериментальне моделювання показало, що матеріал здатний блокувати до 70% інфрачервоного випромінювання без шкоди для огляду, позаяк він дозволяє проходити крізь себе до 90% видимого світла.

Крім цього, матеріал приблизно на 30% більш ефективний в регулюванні теплопередачі, ніж наявні у продажу електрохромні вікна, і дешевше у виробництві.

За словами вчених, нова електрохромна технологія допоможе заощадити енергію, яка буде використовуватися для опалення та охолодження будівель, і може внести значний внесок у майбутнє проєктування екологічно безпечних зелених будівель.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button