Технології

Алгоритм показав наслідки зміни клімату

Канадські розробники за участю колег з США та Шрі-Ланки представили алгоритм на основі генеративно-змагальної нейромережі, який показує, як буде виглядати звичайний американський будинок через 50 років — за умови того, що відбуваються зараз зміни клімату. Препринт статті з описом роботи опублікована на arXiv.

Згідно з найімовірнішим на сьогодні сценарію зміни клімату середня температура повітря в світі підвищиться на три градуси до кінця століття. Деяких скептиків прогнози кліматологів не переконують: з одного боку, багатьом підвищення температури на три градуси, на жаль, здається незначним, а з іншого — мало хто може реально уявити, що станеться в світі в ході зміни клімату.

У лютому американські розробники представили просту інтерактивну карту, яка з допомогою так званих кліматичних аналогів показує, з якими місцевостями буде порівнянна температура в північноамериканських містах у 2080 році за умови стабільної зміни клімату. Розробники під керівництвом Віктора Шмідта (Victor Schmidt) з Монреальського інституту навчання алгоритмів вирішили піти далі. Вони представили алгоритм на основі кругової генеративно-змагальної нейромережі (CycleGAN) — різновиди GAN, яка дозволяє змінювати не все зображення цілком, а деякі його аспекти на основі навчальної вибірки (про приклад роботи такої нейромережі — перенесення інформації між двома відео — ви можете прочитати тут).

Для навчання дослідники зібрали зображення Google Street View одних і тих же місцевостей (а точніше — будинку) до і після кліматичних катаклізмів (потопів і лісових пожеж). Всього вдалося зібрати по 500 зображень, які поділили на частини, в результаті отримавши 5000. Модель доповнили даними про найбільш ймовірні кліматичні зміни на території США у найближчі 50 років: таким чином, вченим вдалося отримати алгоритм, який, в залежності від місцезнаходження будівлі в країні, показує, як вона може виглядати в півстолітній перспективі.

Автори відзначають, що їхня робота — поки що тільки прототип: в майбутньому вони планують покращити модель. Зокрема, крім наслідків підвищення температури повітря, вони також планують додати до моделі наслідки персонального вибору людей: наприклад, показати, що відбудеться при збільшенні вуглецевого сліду в разі підвищеного використання транспортних засобів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть