Технології

У Німеччині вирішили створювати автомобілі на 3D-принтерах

Ініціатива в цьому напрямку належить компанії EDAG і її концепту Genesis. Його творці, натхненні обрисами черепахи, продемонстрували синтез нових технологій і автомобільної промисловості.

air_edag_genesis_450

Задумка німецьких інженерів була показана на автосалоні в Женеві і послужила свого роду доказом того, що адитивні технології здатні створити повнорозмірний автомобіль. Розробники з EDAG розповідають, що перш ніж перейти до реального використання 3D-принтера, вони звернулися до технологій селективного лазерного плавлення, спікання і стереолітографії. Як підсумок, було вирішено використовувати пошарове осаджування плавленого матеріалу для спорудження концепту.

EDAG Genesis був створений шляхом побудови термопластичної моделі, але представники компанії повідомляють, що можна використовувати і вуглеволокно. За допомогою цього матеріалу можна зробити конструкцію більш легкою і при цьому істотно зміцнити її.

Читайте також: У США створять гібридний 3D-принтер Zeus

Для Genesis передбачена і зовнішня рама. Вона може бути виготовлена ??зі сталі або алюмінію для додання додаткової міцності і захист кузова – монокока.

Важливість новинки полягає не в самому використанні 3D-технологій (вони знаходили своє застосування і раніше), а в їх більшому масштабі. Тепер немає необхідності друкувати або відливати окремі деталі і з’єднувати їх. Досить розробити макет, який дозволить робити одну збільшену деталь.

Звичайно, має пройти ще кілька років, перш ніж ми побачимо реальні продукти, створені за технологією інженерів EDAG. Але є суттєві перешкоди – висока вартість принтерів і технологічні труднощі. Однак, зусиллями фахівців EDAG почалася свого роду нова “гонка озброєнь” серед виробників автомобілів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button