Технології

Альтернативні джерела енергії: типи, переваги, застосування

Альтернативні джерела енергії – це поновлювані джерела, з яких можна отримувати енергію без залежності від комерційних постачальників і побоювання, що ця енергія закінчиться. Сьогодні – епоха підвищення енергетичних затрат і більшої обізнаності щодо охорони оточення та зміни клімату. Тому альтернативні джерела використовуються все ширше, а попит на них зростає. Якщо вас цікавлять сонячні електростанції Львів запропонує якісне обладнання.

Альтернативні джерела енергії

Споживання енергії значно збільшується, що призводить до більшої уваги до альтернативних джерел і оптимізації витрат лише в частині виробництва енергії. Наразі проектуються спеціальні будівлі, наприклад житлові будинки з сонячними колекторами. Тим, хто бажає замовити сонячні батареї ціна на них може здатися високою, але обладнання окупиться вже за найближчі кілька років, а потім – лише приноситиме прибуток.

Типи альтернативних джерел енергії

Запаси вугілля та нафти зменшуються, транспортні витрати цих палив зростають. Забруднення оточення та проникнення вуглекислого газу в атмосферу також збільшуються. Це спричинює сильні аномалії погоди, урагани та повені.

До альтернативних способів отримання енергії належать:

  • гідроенергетика (водні колеса);

  • повітря й вітер (вітрові турбіни, вітряні млини);

  • сонячні (батареї, колектори);

  • геотермальні джерела з Землі;

  • біомаса й біопаливо.

Чим особливі ці джерела?

Для отримання сонячної енергії застосовуються пристрої, що поглинають сонячні промені, встановлені під прямим кутом – спеціальні колектори. Енергія використовується, наприклад, в односімейних будинках для обігріву води. У світі також було створено кілька сонячних електростанцій. Одна з найбільш відомих розташована в Каліфорнії.

Енергія вітру генерується вітровими турбінами. Вони не виділяють жодних речовин, які забруднювали б атмосферу. На вітрових турбінах і вітряках розміщені лопаті, які штовхають вітер – приводять в дію генератори електроенергії. Завдяки змінній силі вітру використовуються генератори накопичення енергії. Тут потрібно здійснити попередні вимірювання вітру та вибрати відповідне місце для побудови такого обладнання.

Водні ресурси залишаються в постійному русі. Тому гідроенергетика також належить до альтернативних джерел енергії. Можуть використовуватися млини, водяні колеса й важкі греблі. Використовуючи накопичену воду, вони приводять в дію генератори. Витрати такої енергії невеликі, а термін експлуатації довший, ніж, наприклад, у теплових електростанцій.

Енергія всередині Землі називається геотермальною енергією. У зв’язку з тепловими процесами, що відбуваються між ядром Землі та її поверхнею, створюється теплова енергія, яка також вважається цінним джерелом. Тут застосовуються великі підземні резервуари з гарячою водою або система труб, наповнених водою. Вигідною системою опалення є використання теплових насосів.

Енергія біомаси, наприклад, біопаливо, біогаз у формі рослинної речовини стануть у пригоді для обігріву приміщень. Також їх можна використовувати як автомобільне паливо. Крім деревини застосовують спеціальні рослини для спалювання, які швидко ростуть. Наприклад, вербу, просо чи відходи рослинного виробництва (зокрема, що лишаються від цукрової тростини після процесу відновлення цукру). Залишки спалювання також можна використовувати як добриво.

Які переваги їхнього використання?

Існує багато переваг використання альтернативних джерел енергії. Зокрема, скорочення викидів вуглекислого газу, заощадження грошей, зменшення потреби в запасах викопного палива. Таким чином покращується клімат, вплив на здоров’я і зменшується забруднення повітря.

Положення щодо охорони оточення, повторного використання відходів або норм викидів вуглекислого газу також посилюються. Тому варто заглибитись у тему альтернативного вироблення енергії та застосувати відповідні джерела у повсякденному житті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button