Земля

Антрополог стверджує, що в лісах острова Флорес може жити стародавня хоббітоподібна раса

За словами дослідника, понад 30 очевидців розповідали про зустріч з цими "маленькими людьми"

Майже 20 років тому археологи виявили кістки гуманоїдного виду, схожого на хоббіта, на індонезійському острові Флорес. Зараз один дослідник каже, що ця раса все ще може жити в лісах острова.

У 2003 році група вчених знайшла скелет вимерлого людського виду на острові Флорес в Індонезії. Цей вид отримав назву Homo floresiensis або “хоббіт”, на честь вигаданої раси маленьких людей з творів Джона Р.Р. Толкіна. Все тому, що за підрахунками дослідників, доросла особина досягала зросту всього в 1 метр.

SPL

Аналіз показав, що ця раса вимерла 50 тисяч років тому. Але один етнобіолог Грегорі Форт (Gregory Forth) вважає, що Homo floresiensis можуть все ще жити глибоко в лісах острова Флорес.

В есе для журналу The Scientist, Форт писав, що палеонтологи недооцінюють і не помічають знання корінних народів та розповіді про «людину-мавпу», що мешкає в лісах Флореса. Цьому він присвятив свою книгу Between Ape and Human (“Між мавпою і людиною”).

“Моя мета при написанні книги полягала в тому, щоб знайти найкраще пояснення — тобто найбільш раціональне і емпірично підкріплене — розповідей народу Ліо про цих істот. До них відносяться повідомлення про спостереження понад 30 очевидців, з усіма з яких я говорив особисто. І я роблю висновок, що найкращий спосіб пояснення їхніх розповідей, це те, що нерозумний гомінін вижив на Флоресі до теперішнього або зовсім недавнього часу», – пише антрополог.

Форд каже, що в міфології корінного народу Ліо люди здатні трансформуватися в інші види в рамках «переміщення в нове середовище і прийняття нового способу життя». Цей міф може описувати зв’язок і зустрічі місцевих жителів з Homo floresiensis.

За словами Форда, Ліо вважають “зовнішній вигляд людини-мавпи чимось не повністю людським”, що, на його думку, є “проблематичним і тривожним” для цієї корінної групи.

Дослідник вважає, що палеонтологи і вчені-біологи не повинні ігнорувати подібні свідчення і списувати з рахунків існування цілого нового виду, який, можливо, і донині живе десь глибоко в лісах острова.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button