Земля

Глобальне потепління змінило міграції тигрових акул: вони будуть частіше зустрічатися з людиною

Через потепління тигрові акули стануть більш вразливими, а зміни їх міграцій можуть не тільки порушити місцеві екосистеми, але і збільшити число зустрічей акул з людиною.

Фото від yfhishinuma

Через глобальне потепління зміщується кліматичний пояс, а значить флора і фауна мігрують на нові місця проживання або змінюють свої звички. У багатьох випадках це пов’язано з тим, що весна стала приходити на кілька тижнів раніше, ніж у минулому.

Автори нової роботи вивчили, як ці зміни вплинули на тигрових акул: за останні 40 років ареал цих теплолюбних хижаків значно розширився по всій Північній Атлантиці. Це означає, що шляхи їх щорічних міграцій проходять все ближче до полюса і простягаються за межі охоронюваних територій, тому хижаки можуть стати жертвами рибальського промислу. Крім того, зміни їх міграції порушують природні екосистеми і підвищують ризик зустрічі з людиною.

“Міграційні маршрути тигрових акул в останні роки зрушили до полюсів, що пов’язано зі зростанням температури Світового океану. В результаті тигрові акули перемістилися в ту частину Атлантики, яка не знаходиться під захистом законодавства.  Це робить їх вразливими для браконьєрів і риболовецьких суден”, – говорить Ніл Хаммершлаг, автори дослідження та доцент Університету Майамі

Дослідники з’ясували, що зміни торкнулися атлантичних популяцій тигрових акул (Galeocerdo cuvier) — це один з найбільших і активних хижаків Світового океану. Ці акули вважають за краще жити в теплій воді, тому вони регулярно мігрують на південь і на північ при настанні зими та літа.

Вчені зібрали всі ранні дані про тигрових акул і об’єднали їх з новішими, зібраними в результаті десятирічних супутникових спостережень. Датчики, прикріплені до спинних плавців акул, дозволили стежити за переміщеннями хижаків без необхідності повторного вилову.

В результаті з’ясувалося, що Galeocerdo cuvier дуже сильно реагували на будь-які зміни в середніх температурах вод. Підвищення навіть на 1°C призвело до того, що акули пропливали на 400 км далі в бік Північного полюса, а також міграція стартувала на два тижні раніше звичайного під час весни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button