Земля

Археологи знайшли гігантський бивень слона, який помер 500 тисяч років тому

Знайдений бивень незвично великий і добре зберігся, а сама тварина могла бути їжею Homo Erectus.

Незвичайну знахідку зробив біолог з Єрусалиму в одному з кібуців на півдні Ізраїлю. На місці піщаного кар’єру, що обсипався після дощу, він помітив велику кістку. Розкопки підтвердили здогад: це виявився бивень слона довжиною 2,6 м.

Дослідники відзначають, що це не перший випадок, коли в цьому місці знаходять останки стародавнього слона. Але новий артефакт відрізняють гігантські розміри: 2,6 м в довжину і близько 20 см в діаметрі. Крім того, він майже повністю зберігся.

Розкопки бивня. Фото: Yoli Schwartz, Israel Antiquities Authority

Бивень ще повністю не витягнутий, тому археологи не знають, до якого виду належав слон. Але вчені вважають, що це може бути прямобивневий Лісовий слон (Palaeoloxodon antiquus). Цей вид колись населяв територію Європи і Західної Азії й служив їжею для перших гомінідів (предків людини). Ріст цих лісових тварин перевищував 4 м, а вага досягала 15 т.

Дослідники вважають, що ці слони від 800 до 400 тис.років тому жили в Леванті — території на східному узбережжі Середземного моря. У минулому різні види слонів заселяли всю територію Африки, Євразії та Північної Америки, але тільки окремі види збереглися до нашого часу. Одним з факторів, що сприяли скороченню популяції, було полювання.

Дослідники припускають, що слон, який володів гігантським бивнем, також міг стати здобиччю Homo Erectus, племена яких в цей час населяли територію Леванту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button