Відео

Астроном відобразив дивну спіраль в небі над Гавайськими островами – її природа залишається таємницею (відео)

Примарна синя спіраль, помічена в небі над Гаваями, може бути пов'язана з запуском супутника SpaceX

Національна астрономічна обсерваторія Японії помітила таємничу спіраль через свій телескоп Subaru 18 січня, відразу після того, як SpaceX запустила ракету Falcon 9 з великим військовим супутником для космічних сил США.

Ічі Танака – дослідник, що працює на телескопі «Субару», в ту ніч був зайнятий іншою роботою і не помітив, як в полі зору телескопа сформувалося вкрай дивне явище. Вчений помітив його лише після того, як хтось надіслав йому скріншот з прямої трансляції на YouTube.

Обсерваторія поділилася зображенням космічного вихору в соціальних мережах і опублікувала відео, на якому спіральне утворення пролітає над вулканом Мауна-Кеа, а потім розсіюється.

“Зоряна камера Subaru-Asahi зафіксувала загадкову літаючу спіраль над Маунакеа, Гаваї, — йдеться в повідомленні Subaru Telescope від 19 січня. – Спіраль, схоже, пов’язана з запуском компанією SpaceX нового супутника».

Запуск відбувся досить далеко від островів — на мисі Канаверал, штат Флорида, — але фахівець з супутникового відстеження Скотт Тіллі зазначив, що розташування спіралі над Гаваями справді близько збігалося з місцем розташування другого ступеня ракети Falcon 9 під час польоту. Це частина ракети, яка виводить свій супутник-пасажир на орбіту Землі після того, як ракета-носій (перша ступінь) відокремлюється і падає назад на Землю.

Портал SpaceWeather.com, який відстежує спостереження подібних явищ, припустив, що загадкова спіраль виникла через скидання палива першого ступеня Falcon 9 під час спуску.

Це не перший раз, коли після запуску SpaceX в небі помічають спіраль. Як повідомляє The Washington Post, після запуску у Флориді в червні 2022 року аналогічна спіраль була помічена над Квінстауном, Нова Зеландія. За даними SpaceWeather.com ці спіралі SpaceX “стають звичним явищем у Тихому океані”, оскільки компанія збільшує темпи запуску Falcon 9.

Ракети Falcon 9 створювали в небі і інші барвисті і ефірні утворення. Згідно SpaceWeather.com запуск, який міг викликати новозеландську спіраль, також міг створити «димове кільце» в небі над центральною частиною США. Ракета SpaceX також відома своєю “космічною медузою”, яку вона часто малює по небу, піднімаючись в атмосферу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button