Всесвіт

Астрономи розгадали таємницю в центрі Чумацького Шляху

Астрономи з Університету Лунда у Швеції знайшли пояснення недавньої таємниці в центрі Чумацького Шляху. Інформацією поділилося видання Science Daily.

Астрономы разгадали тайну в центре Млечного Пути

Навесні минулого року вчені опублікували дослідження про явну присутність надзвичайно високих рівнів трьох різних елементів в червоних гігантських зірок, розташованих менше ніж у трьох світлових роках від великої чорної діри в центрі Галактики. Були представлені різні можливі пояснення, наприклад, що більш ранні зірки були порушені, коли вони падали в чорну діру, або це відбувалося в результаті зіткнень  космічного сміття з нейтронними небесними тілами.

Інша група астрономів з Лундського університету у співпраці з UCLA в Каліфорнії знайшла пояснення перевищення показників скандію, ванадію та ітрію. Фахівці стверджують, що так звані спектральні лінії, про які говорилося раніше, були фактично оптичною ілюзією, які і допомогли створити більш низькі температури гігантських зірок. Зокрема, це означає, що електрони в елементах поводяться в залежності від температурного показника, в свою чергу це може ввести в оману при вимірюванні спектральних ліній елементів у різних зірок. Цей висновок є результатом тісної співпраці між астрономами і фізиками-атомниками. У своїй науковій роботі дослідники використовували найпотужніший телескоп в обсерваторії W. M. Keck на Mauna Kea, який і дав можливість здійснити зроблені висновки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button