Всесвіт

Висунута теорія, що Всесвіт може бути гігантською петлею

Вчені досі не змогли досягти консенсусу з питання форми Всесвіту. Але тепер дослідники висунули теорію, що космічний простір може бути гігантської петлею.

Згідно з новим дослідженням, Всесвіт може мати вигнуту структуру, яка нагадує поверхню повітряної кулі. Робота, опублікована в журналі Nature Astronomy після спостережень за космічним мікрохвильовим фоном, який є найстарішим фізичним явищем, відомим на сьогоднішній день. Вивчаючи слабке відлуння «Великого вибуху» вчені прийшли до висновку, що космічний простір аж ніяк не плоский, як стверджує сучасне наукове співтовариство. Насправді його архітектура є петлею гігантського розміру.

Астрофізики кажуть, що якби хтось подорожував за межі Чумацького Шляху, рухаючись по прямій лінії — він, зрештою, повернувся б в початкову локацію. Ця теорія відома як «закритий Всесвіт». А ось у відкритому і плоскому варіанті незайманий об’єкт рухався б нескінченно. Дослідники підтверджують гіпотезу незвичайної знахідки. В реліктовому випромінюванні вони виявили гравітаційну аномалію, яка надає важливу інформацію для фізиків. Результати показують, що «гравітаційне спотворення» мікрохвиль має більшу вираженість, ніж вважалося раніше. Подібний феномен можна пояснити вигином в структурі простору-часу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть