Всесвіт

Астрономи розповіли про процеси нагрівання і охолодження надгігантських зірок

Міжнародна група вчених-астрономів з Бельгії зуміла встановити, яким чином температура чотирьох відомих сучасній науці надгігантських зірок коливається в діапазоні між 4-8 тисячами градусів. Зазначається, що такі зміни в температурі світил відбуваються кожні кілька десятків років.

Вчені провели ретельний аналіз світла чотирьох зірок (жовтих гіпергігантів), спостережуваних сучасною наукою в останні 50-100 років. Ці величезні зірки мають масу в 15-20 разів більше Сонця, а світять в 500 тисяч разів яскравіше. Повідомляється, що атмосфера таких космічних об’єктів повинна бути настільки величезною, що якщо однією такою зіркою замінити Сонце, її оболонка дістане за межі Юпітера. У своїй роботі фахівці детально розглянули, як зірки змінюють свою температуру. Виявилося, що цей цикл починається на найбільш масивній зірці. Через кілька десятків років її середня температура підвищується до 8 тисяч градусів, при цьому атмосфера дестабілізується через потужні пульсації. У якийсь момент маса, яка скупчилася в газовій оболонці спалахує, що дозволяє їй швидко охолонути – так температура падає до 4000 градусів.

Вчені також зазначили, що процес нагрівання таких зірок займає до декількох десятків років, при цьому остигають вони значно швидше. Для зниження температури в два рази гіпергігантам потрібно близько двох земних років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button