Земля

У стародавньому кратері знайшли сліди невідомих організмів

Вчені Ліннеус Університету в Швеції з’ясували, що найбільший метеоритний кратер в Європі, ударна структура Сільян, став середовищем існування для давніх організмів. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Геологи вивчили тріщинуваті породи, які залягали на великій глибині під кратером, і виявили в них кристали карбонату кальцію і сульфідів. Аналіз хімічного складу показав, що мінерали виникли в результаті мікробної активності. Стародавні мікроорганізми виділяли і поглинали метан, а також відновлювали сульфати в сульфіди.

Результати датування показали, що кристали сформувалися від 22 до 80 мільйонів років тому. Це свідчить про тривалу життєдіяльність мікробів, які проіснували 300 мільйонів років після падіння метеорита. Організми оселилися в кратері, коли температура розплавлених порід знизилася до оптимальних значень. Саме місце удару стало сприятливим для життя, оскільки органічні речовини, в тому числі вуглеводні, поширилися по всьому кратері.

Кратер Сільян виник близько 400 мільйонів років тому на території сучасної Швеції. Його діаметр становить понад 50 кілометрів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть