Всесвіт

Астрономи відкрили нову структуру з масивних зірок у нашій галактиці

Використовуючи дані каталогу ALMA, а також астрометричні та фотометричні дані другого релізу місії Gaia, астрономи створили тривимірну мапу масивних зірок навколо Сонця. Вони виявили «міст» із зірок типу ОВ, який з’єднує спіральні рукави Оріона та Персея над середньою площиною галактики. Цей новий регіон, описаний у статті в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, назвали Шпуром Цефея.

Astroturism

Якими є масивні зірки?

Серед зірок головної послідовності, паливом для яких слугує водень, наймасивнішими є зірки спектральних класів О та В. Вони дуже гарячі та яскраві. Через те, що максимум їхнього випромінювання припадає на ультрафіолетову частину спектру, такі зорі виглядають блакитними. Маса цих зірок більша, ніж у вісім разів перевищує масу Сонця, вони живуть недовго у порівнянні з менш масивними зірками та врешті-решт спалахують надновими, збагачуючи середовище важкими елементами. Такий тип зірок є рідкісним. Ці світила можна використовувати для пошуку великих областей зореутворення у галактиці.

Що досліджували астрономи?

Вчені використали каталог масивних зірок ОВ ALMA та поєднали його дані з астрометричною та фотометричною інформацією про ці зірки з другого релізу даних місії Gaia. Це дозволило проаналізувати понад 15 тисяч зірок цього типу, порівняти різні оцінки відстаней до них і прогнозованого часу їхнього вибуху, а також дослідити розподіл цього типу світил навколо Сонця і скласти тривимірну мапу їхнього розташування.

Що вони виявили?

Астрономи побачили новий регіон Чумацького Шляху, який назвали Шпуром Цефея. Він тягнеться від спірального рукава Оріона до рукава Персея над середньою галактичною площиною, приблизно на 100 парсек (320 світлових років) вище. Він складається з шести зоряних асоціацій, до яких входять зірки спектральних класів О та В. Зірки всередині цих груп мають спільне походження. Більшість світил у цій структурі знаходяться на відстані від Сонця, меншій за 2 кілопарсеки (6,5 тисяч світлових років). Крім того, Шпур Цефея пов’язаний із хвилею Редкліффа — нещодавно відкритою газовою структурою, що простягається на понад 8 тисяч світлових років. Шпур Цефея є областю нещодавнього посиленого зореутворення на гребені цієї хвилі.

Сонце позначене зеленою зіркою, жовті точки є зірками Шпура Цефея. M Pantaleoni Gonzlez et al.

 

Натхнення: www.nauka.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button