Всесвіт

Астрономи припустили, що геліосфера може виглядати як круасан

Геліосфера – це простір, який відокремлює планети Сонячної системи від міжзоряної речовини. Американські вчені в недавньому дослідженні висловили припущення, що за формою геліосфера може нагадувати круасан.

Група дослідників з різних інститутів виявили, що геліосфера (якийсь міхур, що оточує Сонячну систему і відокремлює її від міжзоряного простору) може нагадувати круасан. Для цього вчені створили кілька комп’ютерних симуляцій геліосфери на основі наявних даних про це явище. Проєкт цей називався SHIELD. Отримані результати були опубліковані у виданні Astrophysical Journal.

Якщо судити за підсумками моделювання, то можна сказати, що геліосфера не є стабільною. Попередні моделі відтворювали її у вигляді комети з хвостом-джетом. Зараз же виявляється, що вона більше схоже на круасан або пончик.

Причиною нестабільності і неправильної форми є якраз потоки нейтральних частинок водню. Стикаючись з геліосферою, вони постійно її деформують. Модель вперше пояснює, чому форма геліосфери “ламається” в районах полюсів, і як галактичні космічні промені потрапляють на Землю і в її околиці.

Зокрема, це призводить до такого явища, як нестійкість Релея — Тейлора – при зіткненні матеріалів з різною щільністю більш легкий матеріал проникає через більш важкий. Ще один приклад роботи цього явища  “Пальці” в знаменитій туманності “Кінська голова”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button