Всесвіт

Учені з’ясували, де саме потрібно шукати життя на водних планетах

JRGP: геотермальні джерела можуть підтримувати життя на інших світах

Американські планетологи з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі провели дослідження, яке показує, що геотермальні жерла на планетах або місяцях, вкритих водою, можуть створювати придатне для життя середовище. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Journal of Geophysical Research: Planets (JRGP).

by @wirestock

Океанські світи Сонячної системи

У Сонячній системі кілька супутників Юпітера і Сатурна, таких як Європа та Енцелад, являють собою океанські світи. Ці супутники мають великі підповерхневі океани, які можуть бути потенційними місцями для існування життя.

Команда вчених використала комп’ютерну модель, засновану на гідротермальній циркуляції, яку спостерігають на Землі. Змінюючи такі параметри, як гравітація, тепло, властивості гірських порід і глибину циркуляції рідини, вони з’ясували, що гідротермальні жерла можуть існувати в широкому діапазоні умов.

Згідно з результатами моделювання, під низькою гравітацією невеликих світів температура підводних джерел залишатиметься помірною протягом мільйонів років. Це створює сприятливі умови для різних організмів. Такі умови можуть існувати, зокрема, на Енцеладі, одному з місяців Сатурна.

Це дослідження підкреслює можливість існування життя на інших планетах і супутниках у нашій Сонячній системі. Гідротермальні жерла на океанських світах можуть бути ключем до розуміння, де шукати позаземне життя. Наступні місії до Європи та Енцелада можуть надати нові дані, які підтвердять ці теорії та розширять наші знання про умови, необхідні для існування життя поза Землею.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button