Всесвіт

Астрономи виявили сліди спалахів магнітарів в сусідніх галактиках (відео)

Астрономи з центру космічних польотів Годдарда зафіксували кілька яскравих спалахів магнітарів в сусідніх галактиках.

Крім чорних дір, найпотужнішими небесними тілами у Всесвіті можуть бути магнітари. Вони мають діаметр менше довжини Манхеттена, проте володіють більшою масою, ніж Сонце, також у них є найбільша магнітне поле, ніж у всіх раніше вивчених об’єктів.

Магнітари настільки сильно намагнічені, що навіть невеликі збурення в магнітному полі можуть викликати сплески рентгенівських променів, які тривають спорадично протягом тижнів або місяців. Ці незвичайні зірки також вважаються джерелом деяких типів коротких гамма-сплесків (GRB): яскравих спалахів високоенергетичного випромінювання.

Короткий гамма-сплеск, виявлений 15 квітня 2020 року в галактиці на відстані 11,4 млн світлових років, може допомогти астрономам легше знаходити магнітарні сплески. Це потрібно, щоб пояснити природу магнітарів і особливості їх променів.

Гігантський спалах, записаний як GRB 200415A, засікли детектори NASA. Вони визначили його можливе місце розташування: всі здогадки зводилися до спіральної галактики NGC 253.

Промені GRB – найпотужніші в космосі, їх можна виявити на відстані в мільярд світлових років. Більшість з них тривають менше двох секунд, це називається гамма-сплеск. Він виникає, коли пара обертових нейтронних зірок зливаються один з одним.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button