Всесвіт

Вчені вирахували, як краще добувати енергію при колонізації Марса

Згідно з новим аналізом, проведеним вченими з Каліфорнійського університету в Берклі, сонячні панелі будуть оптимальним варіантом для видобутку енергії при тривалій місії на Марс або навіть для життя там.

©NASA

Автори нової роботи використовували системний підхід, щоб за різними параметрами порівняти, як колонізатори будуть добувати енергію на Марсі за допомогою сонячних панелей або з використанням ядерної енергетики. Команда змоделювала умови для розширеної місії з шести осіб, яка летить на Марс і на 480 днів залишається на поверхні планети. Це найбільш вірогідний сценарій для місії.

Головним критерієм була вага. Дослідники припустили, що ракета, яка доставляє екіпаж на Марс, може нести корисне навантаження близько 100 т без урахування палива, і підрахували, скільки з цього корисного навантаження доведеться на пристрій для генерації енергії. Подорож на Марс і назад займе близько 420 днів — по 210 днів в кожну сторону. Автори виявили, що вага енергосистеми становитиме менше 10% від усього корисного навантаження. Наприклад, для посадкового майданчика поблизу екватора вага сонячних панелей плюс сховища водню складе близько 8,3 т проти 9,5 т для системи ядерних реакторів потужністю в кіловат.

Аналіз показав, що майже половина поверхні Марса більш придатна для отримання сонячної енергії, а не ядерної, якщо враховувати вагу сонячних панелей і їх ефективність. А також за умови, що частину енергії використовують для виробництва газоподібного водню — це потрібно для паливних елементів, які будуть живити колонії вночі або під час піщаних бур.

Карта Марса, де жовтим відзначена область, на якій найефективніше отримувати сонячну енергію

“Вироблення фотоелектричної енергії та її зберігання за допомогою молекулярного водню — це ефективніше від ядерних і термоядерних реакторів на більш ніж половині планети. В основному в регіонах навколо екваторіальної смуги”, – сказав докторант біоінженерії Каліфорнійського університету в Берклі Аарон Берлінер, один з двох перших авторів статті.

За словами вчених, їх дослідження допоможе поглянути по-новому на колонізацію Марса. І полегшить створення дорожньої карти для необхідних технологій і розробок, які потрібні при плануванні пілотованих місій на інші планети або супутники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button