Всесвіт

Озера Титану могли з’явитися після найпотужніших вибухів

Не так давно на супутнику планети Сатурн Титані вченими було виявлено безліч озер незвичайних форм. На сьогодні експерти припустили, що такі “водойми” могли з’явитися після найпотужніших вибухів.

Єдиним космічним тілом, не рахуючи Землі, на якій знайдена рідина, вважається Титан. Також він є єдиним супутником планети, що має щільну атмосферу. У діаметрі він становить 5 125 км, а це на 50% більше як Місяць. Дощової води для наповнення морів і озер немає, однак вуглеводні метан і етан поводяться, як рідина, при холодних кліматичних умовах.

Експерти зробили аналіз даних зонда Cassini, який вивчав Титан два роки тому і з’ясували, що деякі титанові озера мають неправильну форму і різну виражену крайку, що тягнеться по краю і крутими схилами і піднімається вище водного рівня. Такої форми не досягти при карстових процесах. Вищезазначені відомості стали причиною думки вчених про те, що водойми могли утворитися після підповерхневих вибухів. Фахівці припустили: падіння метеорита на поверхню Титана спровокувало вибух азоту, що стало причиною появи озер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button