Всесвіт

Астрономи з’ясували, що унікальний пульсар з’явився з дивної кваркової зірки

Група китайських астрономів з’ясувала, як сформувався мілісекундий пульсар PSR J1946 + 3417. Вони виявили, що він утворився в результаті фазового переходу. Дослідження опубліковано на сервері arXiv.

Пульсари – це сильно намагнічені обертові нейтронні зірки, що випромінюють пучок електромагнітного випромінювання. Найбільш швидко обертаються пульсари з періодом обертання менше 30 мілісекунд, які відомі як мілісекундні пульсари (millisecond pulsars, MSP). Астрономи припускають, що вони утворюються в подвійних системах, коли спочатку більш масивний компонент перетворюється в нейтронну зірку, яка потім розкручується через акреції речовини від вторинної зірки.

PSR J1946 + 3417 – це унікальний MSP (eMSP) з періодом обертання 3,17 мс. Він складається з нейтронної зірки (на 80% важча за Сонце) і білого карлика (0,266 від маси Сонця). Система має орбітальний період близько 27 днів і ексцентриситет орбіти на рівні 0,134.

Такий високий ексцентриситет PSR J1946 + 3417 кидає виклик поточним теоріям утворення MSP. Саме тому група астрономів на чолі з Лонг Цзян з Синьцзянської астрономічної обсерваторії в Китаї провела моделювання, щоб знайти найбільш правдоподібний сценарій, який міг би пояснити походження цього об’єкта.

Команді вдалося змоделювати еволюцію прабатька PSR J1946 + 3417. Згідно з їх моделлю, нейтронна зірка мала початкову масу близько 1,4 маси Сонця, а її супутник – на 60% важче її. Подвійна система з початковим орбітальним періодом близько 2,59 доби перетворилася в подвійну рентгенівську систему з низькою масою.

На підставі отриманих даних астрономи припускають, що утворення і еволюцію PSR J1946 + 3417 можна пояснити фазовим переходом від нейтронної зірки до дивної зірки (SS). Дивна зірка (strange star) – це кваркова зірка з дивною кварковою матерією. Дивна матерія, або дивна кваркова матерія – це кваркова матерія, яка містить дивні кварки. У природі дивна речовина гіпотетично народжується в ядрі нейтронних зірок.

Автори статті дійшли висновку, що гіпотеза фазового переходу є найбільш правдоподібною, яка пояснить поточні властивості PSR J1946 + 3417.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button