Всесвіт

Подивіться на загадковий гігантський “шрам” на поверхні Марса (фото)

Розлом завдовжки близько 600 км розташований біля підніжжя одного з найбільших вулканів на Марсі. Фотографії опублікувало Європейське космічне агентство.

Автоматична станція “Марс Експрес” сфотографувала з орбіти Червоної планети гігантський грабен Aganippe Fossa. “Шрам” являє собою яр з крутими стінами і простягається приблизно на 600 км.

Aganippe Fossa. Зображення: ESA/DLR/FU Berlin, CC BY-SA 3.0 IGO

Aganippe Fossa розташований біля підніжжя гори Арсія у вулканічній провінції Фарсіда. У цій області розташовані найбільші вулкани і гори Сонячної системи, зокрема, найвища точка – вулкан Олімп. Арсія поступається йому за висотою всього на 2 км: її загальна висота перевищує 19 км, а над навколишнім плато вона височіє на 9 км.

Розташування Aganippe Fossa біля підніжжя гори Арсія. Зображення: NASA/MGS/MOLA Science Team, ESA Standard Licence

Дослідники не знають точно, що призвело до формування гігантського розлому Aganippe Fossa. Але одна з гіпотез припускає, що розтягнення і розтріскування кори Марса спричинила магма, що піднімалася під дією колосальної маси вулканів Фарсіди.

Топографія Aganippe Fossa. Зображення: ESA/DLR/FU Berlin, CC BY-SA 3.0 IGO

На знімку “Марс Експрес” видно, що переривчастий кар’єр розсікає різні області Марса. У лівій половині знімка видно нерівну зону з безліччю пагорбів і долин неправильної форми. У центрі видно високі скелі з пологими схилами. А праворуч “шрам” проходить через більш плоску місцевість, вкриту темними смугами. Вони сформувалися внаслідок перенесення вітром пилу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button