Всесвіт

Перші зірки у Всесвіті (фото)

Астрофізикам вдалося виявити одні з найдавніших скупчень зірок — можливо, серед них є і представники першого покоління світил.

Найперше зображення глибокого поля з космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST) дозволило нам поглянути на новий скарб з раннього Всесвіту.

У сплеску світла, який подорожував 9 мільярдів років, перш ніж досягти Землі, астрономи помітили скупчення зірок, що виблискували навколо далекої галактики, яку вони назвали бенгальським вогнем.

Ці скупчення, незалежно від їх природи, дійсно дуже цікаві: чи можуть вони бути молодшими скупченнями, в яких нещодавно утворилися зірки, або більш старими кульовими скупченнями, які можуть містити невловиму популяцію перших зірок, що з’явилися у Всесвіті?

Команда дослідників визначила, що принаймні деякі зі скупчень, що мерехтять навколо галактики, належать до другого типу, що робить їх найвіддаленішими кульовими скупченнями, які ми коли-небудь знаходили.

“Перегляд перших зображень з JWST і виявлення старих кульових скупчень навколо далеких галактик було неймовірним моментом, який був неможливий на космічному телескопі Хаббла, – говорить астрофізик Картхейк Айер з Університету Торонто в Канаді, який керував дослідженням. – Оскільки ми могли спостерігати випромінювання в потрібному діапазоні довжин хвиль, ми могли змоделювати і краще зрозуміти фізичні властивості цих скупчень. Наприклад, ми дізналися, скільки їм років і скільки зірок вони містять. Ми сподіваємося, що це відкриття підстьобне наших колег на пошуки подібних об’єктів».

Вік кластерів передбачає, що вони сформувалися приблизно в той час, коли Всесвіт, раніше темний і непрозорий, став прозорим, дозволивши світлу вільно текти через нього. Це означає, що їх утворення може бути пов’язане з найбільш ранніми стадіями формування галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button