Відео

Астрономи знайшли причину дивного вигину Чумацького шляху

Астрономи знайшли причину дивного вигину Чумацького шляху. Вона полягає у відносно недавньому зіткненню з іншою, більш дрібною, галактикою, йдеться в дослідженні вчених з Туринської астрофізичної обсерваторії, дослідження яких опубліковане в журналі Nature Astronomу.

Галактика Чумацький шлях, в якій перебуває Сонячна система, має скручений S-подібний диск діаметром близько 1 квінтлн км. Така форма передбачає, що галактика на одному кінці закручується вгору, а на іншому — вниз.

Для того, щоб уточнити форму галактики, астрономи на основі даних, зібраних телескопом Gaia, створили 3D-карту Чумацького шляху. Дослідники спиралися на розташування 12 тис. змінних зірок Цефеїди — молодих пульсуючих супергігантів, яскравість яких змінюється дуже рівномірно.

Аналіз показав, що диск Чумацького шляху не знаходиться на одному місці, а рухається навколо галактичного центру, як і зірки. Хоча швидкість його обертання набагато нижче зіркової, вона занадто велика для взаємодії з темною матерією або дії міжгалактичного магнітного поля — тобто для тих гіпотез, які вчені висували раніше.

«Ми виміряли швидкість деформації диска шляхом порівняння даних з нашими моделями. Ґрунтуючись на отриманій швидкості, деформація зробить один оберт навколо центру Чумацького Шляху за 600-700 млн років. Це набагато швидше, ніж ми очікували, грунтуючись на прогнозах інших моделей, наприклад тих, які базуються на ефекті несферичного гало», — твердить Елоїзи Поджіо, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»