Земля

Забруднення Арктики світлом вражає риб і зоопланктон на глибині до 200 м

Забруднення Арктики світлом вражає риб і зоопланктон на глибині до 200 м. До такого висновку прийшли вчені з Арктичного університету Норвегії, які досліджували реакцію морських тварин на світло під час полярної ночі. Робота опублікована в журналі Commun Товарbiol.

Арктична полярна ніч — період, під час якого Сонце залишається за обрієм протягом усього 24-годинного циклу. В цей час в Арктиці темно: дотепер вважалося, що недолік світла змушує морські організми завмирати в цей період.

Однак, вчені вже знали, що під час полярної ночі життя в морі не завмирає — спостереження показали, що птахи продовжують полювати за рибою і зоопланктоном, який володіє біолюмінесцентними властивостями.

У новому дослідженні вчені визначили, скільки світла потрібно морським організмом, щоб змінити їх поведінку в цей період. Робота показала, що деякі тварини стають активніше при опроміненні світлом, інтенсивність якого становить лише одну мільйонну частину денного. До них належать клітини водоростей, які при опроміненні швидко переходять в фотоактивний стан.

Загрязнение Арктики светом поражает рыб и зоопланктон на глубине до 200 м

«Ми змогли задокументувати регульовані світлом біологічні процеси, які все ще тривають протягом полярної ночі. Багато видів риб і зоопланктону залишаються активними й мігрують вертикально в товщі води протягом 24 годин. Ці міграції повністю регулюються невеликими змінами сонячного або місячного світла. Навіть світло дослідного судна або судна, що оцінює розмір запасу зоопланктону і риби, може впливати на організми на глибині до 200 метрів нижче поверхні океану», – твердить Йорген Берге, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button