Всесвіт

Астрономи зрозуміли, на яких планетах найкраще шукати життя

Життя можливе на планеті, де є точка з оптимальною температурою, яка підходить для існування рідкої води.

У деяких екзопланет одна сторона постійно обернена до батьківської зірки, а інша — знаходиться у вічній темряві. Кільцева межа між цими постійними денними і нічними областями називається «термінаторною зоною». Співробітники Каліфорнійського університету в Ірвіні провели дослідження і з’ясували, що вона може підтримувати позаземне життя.

Такі планети особливо поширені, тому що існують навколо червоних М-карликів, які відносно тьмяніше нашого Сонця. Вони частіше за інших зустрічаються в Чумацькому Шляху (їх більше 70%).

Червоний карлик — маленька і відносно холодна зірка головної послідовності, що має спектральний клас М. Вони досить сильно відрізняються від інших зірок. Діаметр і маса червоних карликів не перевищує третини сонячної (нижня межа маси — 0,0767 сонячної, за цим класом зірок йдуть коричневі карлики).

На темних сторонах планет з термінаторною зоною вічна ніч привела б до різкого падіння температури, через що будь-яка вода могла замерзнути б до стану льоду. Сторона планети, завжди обернена до зірки, швидше за все, занадто гаряча, щоб вода довго залишалася на поверхні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button