Всесвіт

Виявлене небезпечне джерело рентгенівського випромінювання поблизу нас

Як вважають вчені з Університету Сіднея, подвійна зірка, що спостерігається в південній півкулі, в сузір’ї Норми, розташована трошки нижче хвоста Скорпіона, перебуває на межі вибуху наднової. Треба розуміти, що тривалість цього стану в астрономії може складати мільйони років — у нас є непогані шанси померти від якихось більш швидких причин, начебто старості.

У своїй статті, опублікованій в Nature Astronomy, фахівці стверджують, що дві зірки обертаються навколо загального центру мас з періодичністю близько ста років. Це відносно небагато, але головна визначна пам’ятка системи не в цьому. Обертаються зірки оточені навколо густою газопиловою хмарою. Швидкість її обертання, за результатами спектроскопії, становить десяту частину від швидкості світла. У результаті яскравість цієї хмари в інфрачервоному і радіодіапазоні зашкалює — земним приладам не вистачає діапазону вимірювань.

Потенційне джерело загрози крупним планом

Ще одна загадка пов’язана з поширенням хмари в просторі — заряджені частинки в цьому випадку розлітаються на порядок швидше, ніж пил.

Відомо, що обидві зірки дуже масивні — вони можуть вибухнути як наднові в будь-який час.

Дослідники вважають, що цей момент може спровокувати гамма-сплеск, який, потенційно, може, як мінімум, залишити Землю без озонового шару. На їх думку, з часів Великого Вибуху нічого більш екстремального у Всесвіті не було.

Їх прогноз дещо згладжує припущення, що ймовірний напрям поширення гамма-променів направлено у бік від Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button