Всесвіт

Астрономи отримали зображення, можливо, найбільшої комети за всю історію

Комета Бернардінеллі-Бернштейна (C / 2014 UN271) не наблизиться до Сонця ще 10 років, але цей об’єкт вже подає ознаки життя.

Астрономи з обсерваторії Лас-Камбрес зробили зображення комети C / 2014 UN271 увечері 22 червня 2021 року підтвердивши, що об’єкт є активною кометою. Наближення об’єкта з хмари Оорта, спочатку позначений як мала планета 2014 UN271, тепер був перейменований в комету C / 2014 UN271 Бернардінеллі-Бернштейна. Об’єкт назвали на честь двох її першовідкривачів, Педро Бернардінеллі і Гері Бернстайна, обидва працювали в проєкті Dark Energy Survey.

Комета виявлена ??в даних Dark Energy Survey, зібраних телескопом Бланко в Чилі з 2013 по 2019 рік. Підтвердження активного статусу комети відбулося всього через три дні після початкового оголошення про її відкриття 19 червня.

Комету, оточену хмарним газовим шаром, можна побачити в центрі цього кольорового складеного зображення. Зображення: LOOK / LCO

При передбачуваному розмірі від 100 до 370 км в довжину об’єкт потенційно може увійти в число найбільших коли-небудь виявлених комет. Розмір ядра комети Бернардінеллі-Бернштейна все ще потребує уточнення, тому ще зарано робити будь-які остаточні заяви з цього приводу. Однак, якщо це підтвердиться, вона може бути в три рази більше нинішнього рекордсмена, комети Хейла-Боппа.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button