Всесвіт

Найбільш моторошні планети, які ви не захочете відвідати

Дослідження космосу – неймовірна пригода. Таємниці нашого Всесвіту завжди приваблювали нас, а вчені робили неймовірні відкриття, заглядаючи в найпотаємніші куточки космосу.

Однак Всесвіт може виявитися досить негостинним і навіть місцями лякає. Навряд чи комусь захочеться побувати в деяких його найдивовижніших місцях, наприклад, відвідати далекі загадкові планети і їхні супутники.

Вуглецева екзопланета

naistrashnishi_planety_resized

На нашій планеті підтримується високий рівень кисню по відношенню до вуглецю. Вуглець складає приблизно 0,1 відсотків від обсягу Землі, тому ми відчуваємо нестачу в матеріалах на основі вуглецю, таких як викопне паливо і алмази.

Однак в районі близькому до центру нашої галактики у планет відмічено набагато більше вуглецю, ніж кисню, тому що так там формування планет було іншим. Ці планети були названі вуглецевими планетами.

Читайте також: Виявлена ??рожева екзопланета

Ранкове небо вуглецевої планети ніколи не буде кристально чистим і блакитним. Ви побачите жовтий туман з чорними хмарами кіптяви. Якщо ви опустіться вниз до самої поверхні, можете побачити моря з неочищеної нафти і смоли. На поверхні цих морів піднімаються бульбашки неприємно пахнучого метану. Прогноз погоди теж не втішний: йде бензиновий дощ. Це місце за нашими уявленнями нагадує пекло.

Планета Нептун

naistrashnishi_planety01_resized

На Нептуні можна зустріти вітри, які постійно дмуть з реактивною швидкістю. Ці вітру штовхають крижані хмари натурального газу до північного краю Великого темної плями планети. Пляма являє собою величезний ураган, який за розмірами можна порівняти з діаметром нашої Землі. Швидкість вітру на Нептуні сягає близько 2500 кілометрів на годину.

Сила таких вітрів знаходиться далеко за межами того, що може витримати людина. Якщо припустити, що хтось із нас раптом виявиться на Нептуні, його миттєво розірве на частини цим неймовірним загрозливим вітром.

Поки вчені точно не можуть сказати, звідки у цього найсильнішого вітру Сонячної системи є стільки енергії, незважаючи на те, що планета Нептун досить далеко розташована від Сонця, а також має відносно слабке внутрішнє тепло.

Екзопланета 51 Пегаса b з незвичайними дощами

naistrashnishi_planety02_resized

Отримала прізвисько Беллерофон на честь грецького героя, який приручив крилатого коня Пегаса, ця планета – газовий гігант приблизно в 150 разів масивніший від Землі і складається в основному з водню і гелію.

Проблема в тому, що планета Беллерофон смажиться в променях своєї зірки при температурі близько 1000 градусів Цельсія. Відстань цієї планети від зірки в 100 разів менша, ніж відстань від Землі до Сонця. Екстремально високі температури біля поверхні викликають появу неймовірних вітрів.

Так як тепле повітря піднімається вгору, холодне повітря опускається вниз, створюючи вітри, що дмуть зі швидкістю 1000 кілометрів на годину. Неймовірна спека не дозволяє зберегтися на поверхні рідкої або твердої води, втім, це не означає, що на планеті немає дощів.

Читайте також: У межах зони: Як вчені проводять пошук придатних для життя планет

Небувала спека змушує залізо, один з компонентів планети, випаровуватися. Випари піднімаються вгору, утворюючи хмари із залізної пари, які по суті нагадують хмари водяної пари на Землі. Єдина відмінність в тому, що ці хмари проливають не зовсім звичні нам дощі у вигляді розплавленого заліза.

Екзопланета COROT – 3b

naistrashnishi_planety03_resized

Найщільніша і наймасивніша екзопланета з відкритих на сьогоднішній день – COROT – 3b була виявлена ??за допомогою телескопа COROT в 2008 році. За розмірами вона порівнянна з Юпітером, проте в 20 разів важча його. Тобто COROT – 3b приблизно в 2 рази щільніша, ніж свинець.

Тиск, який чинився б на людину, що гуляє по її поверхні, був би смертельним. При такій масі планети людина важила б на ній приблизно в 50 разів більше, ніж вона важить на Землі. Наприклад, людина, яка на Землі важить близько 80 кілограм, на планеті COROT – 3b мала би вагу 4 тонни!

Людський скелет витримати такий тиск не може. Це все одно, що вам на груди сяде слон.

Планета Марс і пилові бурі

naistrashnishi_planety04_resized

На Марсі пилові бурі можуть тривати довгі години і покривати всю поверхню планети за кілька днів. Це найбільші та найсильніші пилові бурі в Сонячній системі. Висота марсіанських пилових вихорів може досягти висоти, що перевищує висоту гори Еверест на Землі, а вітри досягають швидкості близько 300 кілометрів на годину.

Після виникнення пиловим бурям потрібно декілька місяців, щоб заспокоїтися. За однією з версій, відрвані від поверхні Марса частинки пилу поглинають сонячне світло і нагрівають марсіанську атмосферу.

Теплі потоки повітря прямують у бік холодніших районів, утворюючи вітру. Сильні вітри піднімають більше пилу з поверхні, яка, в свою чергу, нагріває атмосферу, посилюючи вітри і так далі.

Читайте також: Експерт: колонізація Марса вигідна для бізнесу

Дивно, що багато пилових бурь планети зароджуються в одному ударному кратері. Рівнина Еллада – найглибший ударний кратер Сонячної системи. Температура на дні цього кратера може бути на 10 градусів вища, ніж на поверхні. Цей кратер заповнений великою шаром пилу. Різниця в температурах підживлює дію вітрів, які піднімають пил з дна кратера вгору.

Найгарячіша планета – екзопланета WASP- 12 b

naistrashnishi_planety05_resized

Ця планета на сьогоднішній день вважається найгарячішою планетою Всесвіту. Її температура становить приблизно 2200 градусів Цельсія, а її орбіта знаходиться найближче до зірки, ніж будь-яка інша орбіта відомих планет.

Без всяких сумнівів, при такій температурі будь-яка речовина моментально згорить в атмосфері цієї планети. Ця планета досить швидко долає відстань навколо своєї зірки: 3,4 мільйона кілометрів вона проходить приблизно за 24 земних години.

Планета Юпітер

naistrashnishi_planety06_resized

В атмосфері Юпітера утворюються бурі, які за розмірами перевищують діаметр нашої планети. Ці гіганти викликають вітри, що дмуть зі швидкістю 650 кілометрів на годину, а також потужні розряди блискавок, які в 100 разів яскравіше, ніж блискавки на Землі.

На поверхні планети хлюпається океан рідкого металевого водню глибиною 40 тисяч кілометрів. На Землі водень – це безбарвний прозорий газ, але в ядрі Юпітера водень трансформується в щось таке, чого немає на нашій планеті.

У зовнішніх шарах Юпітера водень нагадує газ, який зустрічається на Землі, але чим глибше ви опускаетесь до поверхні, тим вищий тиск. Зрештою тиск стає таким високим, що воно видавлює електрони з атомів водню. При таких екстремальних умовах водень перетворюється в рідкий метал, які проводить електрику так само добре, як і тепло. Так само, як дзеркало, він відображає світло.

Карликова планета Плутон

naistrashnishi_planety07_resized

Плутон, який вже вибув з категорії планет, відрізняється екстремально холодною температурою. Заморожені азот, оксид вуглецю і метан покривають як сніговою ковдрою всю поверхню карликової планети протягом більшої частини плутоніанского року, який триватиме 248 земних років.

Лід з білого став рожево-коричневим за взаємодії з гамма-променями далекого космосу і Сонця. Днем Сонце доставляє на поверхню планети не більше світла і тепла, ніж це робить Місяць для Землі. Температура на поверхні Плутона досягає відмітки від мінус 228 до мінус 238 градусів Цельсія.

Екзопланета COROT – 7 b і активні вулкани

naistrashnishi_planety08_resized

Температура на поверхні зверненого до зірки боку планети COROT – 7 b настільки висока, що дозволяє плавити породи. Вчені, які змоделювали атмосферу планети, визначили, що на цій планеті, швидше за все, немає летючих газів (вуглекислого газу, водних парів, азоту). Атмосфера, ймовірно, складається з породи, що випарувалася.

Атмосфера планети COROT – 7 b має погодні системи, які, на відміну від погоди на Землі, викликають дощі з розплавленого каменю, які падають на розплавлену поверхню. Зрозуміло, що за таких умов відоме нам життя виникнути тут не може. Більш того, планета здається ще більш негостинною, якщо врахувати, що вона являє собою вулканічний кошмар.

Вченим відомо, що орбіта планети COROT – 7 b не є ідеально круглою. Гравітаційні сили однієї з її двох сусідок штовхають і притягують поверхню, створюючи тертя, яке нагріває внутрішню частину планети. Це призводить до активності вулканів по всій поверхні COROT – 7 b, які ще більш активні, ніж вулкани супутника Юпітера Іо. Цей супутник може похвалитися більш 400 вулканами.

Планета Венера

naistrashnishi_planety09_resized

Про Венері було відомо зовсім небагато до тих пір, поки СРСР не запустив до неї свій перший вдалий апарат в часи космічної гонки. СРСР залишається єдиною країною, якій вдалося посадити на поверхню Венери свої апарати.

Навколишнє середовище на планеті настільки суворе, що зонди можуть протягнути на ній не більше 127 хвилин, після чого ламаються і плавляться. Венера вважається найнебезпечнішою планетою нашої системи. Якщо ви опинитеся на ній, миттєво задихнетеся від токсичного повітря і будете розчавлені величезним тягарем її атмосфери.

Читайте також: Цікаві факти про Венеру (фото та відео)

Тиск на поверхні Венери в 100 разів більший, ніж на поверхні Землі. Гуляти по Венері все одно, що гуляти під кілометровим шаром води на Землі. Температура поверхні дорівнює 475 градусів Цельсія, а з неба падає дощ із висококонцентрованої сірчаної кислоти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button