Всесвіт

НАСА оприлюднило план польоту на Марс

НАСА оприлюднило докладний план підготовки до відправки своїх астронавтів на Марс. Доповідь «Подорож НАСА на Марс: наступні піонерські кроки в освоєнні космічного простору»  доступний на сайті американського космічного агентства.

11-10-15-foto-600x375-1

«НАСА знаходиться найближче до відправлення американських астронавтів на Марс, ніж будь-коли раніше. (…) НАСА направляє нашу націю і весь світ в подорож на Марс », – зазначив глава НАСА Чарльз Болден.

Він також повідомив, що найближчим часом має намір обговорити план з членами Конгресу, а також національними комерційними та міжнародними партнерами. Сам план передбачає активну діяльність за трьома основними напрямками.

Перший з них – Earth Reliant – припускає продовження досліджень на Міжнародній космічній станції (МКС). В даний час це єдина площадка, на якій НАСА відпрацьовує технології тривалого перебування людини в космосі і його вплив на здоров’я астронавтів.

Друге – Proving Ground – направлено на проведення робіт з метою створення ефективних технологій з маніпулювання об’єктами в умовах далекого космосу. У першу чергу це передбачає відкриття проміжної бази (наприклад, на навколомісячній орбіті) для доставки астронавтів на Марс.

Третій напрям (Earth Independent) включає в себе споруду незалежної від Землі інфраструктури в навколомарсіанському просторі (не виключено, що це може бути станція на одному з місяців Червоної планети) і в кінцевому підсумку на поверхні Марса.

«Стратегія НАСА передбачає проведення короткострокових заходів і розвиток потенціалу для подорожі на Марс, пов’язані з стійким присутністю в майбутньому людини в глибокому космосі», – пояснив помічник глави агентства Вільям Герштенмайер.

НАСА перерахувало основні наявні заділи, пов’язані з транспортом, ефективною роботою і здоров’ям астронавтів.

11-10-15-foto-600x776-2

Агентство в рамках майбутнього пуску ракети компанії SpaceX планує дослідити можливості надувного модуля Bigelow Expandable Activity Module. Близькі до завершення базові роботи за основним пілотованого корабля для Марса (Orion). Перший пуск надважкої ракети SLS (Space Launch System) має відбутися в найближчі три роки.

Місія ARM (Asteroid Redirect Mission) дозволить досліджувати можливості використання сонячної енергії для переміщення важких об’єктів (астероїдів) в глибокому космосі і вивчити матерію цих небесних тіл.

Читайте також: 

В рамках проектів DSN (Deep Space Network), NEN (Near Earth Network) і SN (Space Network) НАСА відпрацює можливості ефективної комунікації між астронавтами на Червоній планеті, навколомарсіанськими станціями та наземними службами.

У 2030-і роки НАСА запланувало відправити на Марс перших людей. Місія займе близько 1 100 доби. На поверхні планети очікується висадка приблизно 10-тонного апарату (це в десять разів більше найважчого ровера Curiosity), а також повернення його частини на Землю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button