Всесвіт

Астрономи придумали новий спосіб дізнатися історію Сонця

Вчені пропонують використовувати місію “Артеміда” для вивчення Сонця. Це допоможе більше дізнатися про його минуле.

“Мертві” космічні тіла, такі як Місяць, набагато краще зберігають історію впливу сонячних частинок, з’ясували вчені в ході нового дослідження. Тому вчені запропонували використовувати найближчий до нас об’єкт такого типу і серію місій «Артеміда» для вивчення нашої зірки.

З моменту її утворення, поверхня Місяця була досить активна – мова йде про потоки лави, а також удари астероїдів і комет. Згідно з новим дослідженням, потоки лави можуть ізолювати великі ділянки поверхні природного супутника Землі від подальшої взаємодії зі Сонцем. Вивчення глибоких шарів реголіту Місяця покаже, якою наша зірка була в минулому.

Jstuby at English Wikipedia, CC0, via Wikimedia Commons

Дослідники запропонували використовувати місії “Артеміда” для забору зразків, за якими вони зрозуміють, як довго зразок піддавався впливу космічних променів. Ці дані можна використовувати для моделювання швидкості руху космічних променів від Сонця за останні кілька мільярдів років.

Астрономи впевнені, що в Сонячній системі немає більш доступного місця, де можна вивчити давню історію зірки. Простіше кажучи, Місяць – це сонячна капсула часу.

На Землі такі дослідження недостовірні. Вивітрювання її поверхні під дією вітру, ерозії через воду і постійні цикли тектоніки плит «стерли» всі потрібні дані, роблять висновок вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments