Всесвіт

Гравітаційно-хвильова обсерваторія на Місяці дозволить «чути» 70% Всесвіту

Гравітаційно-хвильова астрономія забезпечить прорив у вивченні Всесвіту. Якщо вченим вдасться побудувати таку обсерваторію на Місяці, то людство зможе чути до 70% спостережуваного Всесвіту, повідомляє Journal of Cosmology and Astroparticle Physics.

Сьогодні всі існуючі гравітаційні обсерваторії знаходяться на Землі. Це зручно, коли мова йде про їх обслуговування, однак це створює деякі обмеження, пов’язані, наприклад, з високим рівнем фонового шуму. Детектори LIGO і Virgo функціонують на основі вимірювання зсуву між дзеркалами, обумовленого проходженням гравітаційної хвилі. Але величина зсуву для дзеркал, які віддалені один від одного на кілометри, дуже мала.

Для того, щоб вирішити проблему фонового шуму, вчені застосовують складні методи, які поділяють істинний і помилковий сигнали. Проте, підсумкова точність роботи детекторів виявляється недостатньою. Вирішити проблему кардинально могла б гравітаційно-хвильова обсерваторія на Місяці GLOC, яку пропонує побудувати НАСА.

Теоретична дальність спостереження GLOC. Надано: Яни і ін.

Місяць довгий час був улюбленим місцем астрономів. Оптичні телескопи на ньому не постраждають від атмосферного розмиття. Також, на відміну від космічних телескопів Хаббла і Джеймса Вебба, вони не будуть обмежені розміром ракети-носія.

В реальності пройдуть ще десятки років, перш ніж у людства з’являться технології, щоб побудувати такий об’єкт на Місяці. Але коли це станеться, то астрономія отримає продуктивний інструмент, який розширить наші уявлення про космос. НАСА вже вивчає будівництво радіотелескопа на дальній місячній поверхні. Побудувати місячну обсерваторію гравітаційних хвиль було б значно складніше, але можливо.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments