Всесвіт

Астрономи відкрили 8 зірок з температурою в 20 разів більше, ніж у Сонця

Астрономи відкрили вісім надгарячих зірок, поверхня "найспекотнішої" з них досягає 180 000 °С.

Міжнародна група астрофізиків виявила відразу вісім рідкісних розпечених білих карликів – найгарячіших зірок у Всесвіті. Температура поверхні зірок перевищує 100 000 °С. Для порівняння, температура поверхні Сонця всього 5 800 °С.

Вчені використовували спостереження за допомогою південноафриканського великого телескопа (SALT). Це найбільший одиночний оптичний телескоп у південній півкулі. Астрофізики вивчали багаті гелієм субкарлики і виявили незвичайні гарячі зірки.

Всі нові зірки знаходяться на фінальній стадії свого життєвого циклу і наближаються до кінця еволюції. Розмір білих карликів можна порівняти з нашою планетою, при цьому їх маса близька до маси Сонця. Через надвисоку щільність і величезну температуру на поверхні вони більш ніж в 100 разів яскравіше нашої зірки, незважаючи на порівняно маленькі розміри.

Небесний огляд в центрі якого знаходиться один зі знайдених білих карликів J203959.5-034117. Зображення: Tom Watts (AOP), STScINASA, The Dark Energy Survey

Одна з нових зірок є центром планетарної туманності, діаметр якої становить один світловий рік. Дві інші –  пульсуючі або «змінні» зірки. А температура поверхні найгарячішої з них досягає 180 000 °С. Різноманіття форм, в яких були відкриті ці яскраві зірки, відкриває нові можливості для дослідження еволюції зірок, відзначають автори дослідження.

“Зірки з ефективною температурою 100 000 градусів Цельсія і вище неймовірно рідкісні. Було справжнім сюрпризом виявити так багато таких зірок в нашому огляді. Ці відкриття допоможуть покращити наше розуміння пізніх стадій зоряної еволюції”, – говорить Саймон Джеффрі, астроном з Арманської обсерваторії, керівник дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button