Наука

Далекі подорожі позитивно впливають на здоров’я

Вчені показали, що люди, які часто виїжджають за межі району, в якому живуть, відчувають себе більш фізично і ментально здоровими, ніж ті, хто рідко подорожує. Особливо вираженою ця залежність виявилася для людей старше 55 років, оскільки домосідство заважає їм підтримувати соціальні контакти, які вкрай важливі для гарного самопочуття.

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Вчені з Університетського коледжу Лондона (Великобританія) показали, що те, як часто люди подорожують, а також кількість відвідуваних ними місць впливає на відчуття і стан здоров’я. Дослідження, опубліковане в журналі Transport & Health, показало, що ті, хто регулярно виїжджає на відстань більше 30 кілометрів від дому, частіше повідомляють про своє хороше самопочуття і психічний стан.

В ході досліджень автори оцінили частоту далеких переміщень на півночі Англії, де у людей в середньому більш низькі показники здоров’я, ніж в середньому по країні. Крім того, в цьому регіоні багато районів страждають від поганої транспортної доступності. Вчені розглядали зв’язок між обмеженнями на поїздки за межі району, такими як відсутність відповідного громадського транспорту, і відчуттям здоров’я. Вони також враховували частоту поїздок, кількість відвіданих місць, пройдену відстань, використання автомобіля та громадського транспорту.

Дослідники провели онлайн-опитування, в якому взяли участь 3014 жителів північної Англії. Раніше вважалося, що обмеження на поїздки сприяють погіршенню економічного становища, але їх вплив на суб’єктивну оцінку здоров’я раніше не аналізувався. Тепер авторам вдалося виявити цей зв’язок. Особливо виражений він був серед осіб старше 55 років, які в середньому частіше страждають від самотності. У них обмеження поїздок було пов’язано зі зменшенням соціальних контактів, скороченням часу спілкування з друзями і родичами, неможливістю участі в різних клубах по інтересах і реалізацією хобі.

На півночі Англії сільські та приміські райони з обмеженими можливостями доступу частіше зазнають втрати населення, оскільки молоді люди все частіше переїжджають у великі міста. Тим часом у цих районах залишаються люди старшого покоління, а діапазон місць, які вони можуть відвідати, невеликий, що призводить у їхньому випадку до нижчого рівня загального стану здоров’я.

На думку авторів, результати дослідження підкреслюють необхідність державної політики, що розвиває транспортні мережі регіонів, які дозволять людям здійснювати більш часті і більш тривалі поїздки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button