Всесвіт

Астрономи виявили тисячі раніше невідомих джерел радіосигналів

Потужний радіотелескоп, що вивчає галактику-супутник Чумацького Шляху, виявив тисячі раніше невідомих джерел радіосигналів.

Австралійський телескоп ASKAP – це один з найбільш чутливих радіотелескопів на сьогодні. Він вивчає радіоспектр Всесвіту, щоб отримати більш детальну інформацію про те, як вона розвивалася з плином часу.

«Нове, чітке зображення демонструє тисячі радіоджерел, які ми ніколи раніше не бачили», – пояснила астроном Клара Пеннок з Кільського університету у Великобританії.

За її словами, більшість з них насправді є галактиками в мільйонах або навіть мільярдах світлових років від Великої Магелланової Хмари – саме цю область зараз і досліджує команда, яка працює з ASKAP. Зазвичай галактики стають помітними через надмасивні чорні діри в їх центрах, які можна виявити на всіх довжинах хвиль, особливо в радіоспектрі. Але тепер ми також починаємо знаходити багато галактик, в яких зірки ще тільки утворюються, причому з величезною швидкістю.

«Об’єднання цих даних з попередніми спостереженнями за допомогою рентгенівських, оптичних і інфрачервоних телескопів дозволить нам досліджувати ці галактики надзвичайно детально», – запевняють вчені

Велика Магелланова Хмара – це карликова галактика, яка обертається навколо Чумацького Шляху на відстані близько 160 000 світлових років. Зрештою, приблизно через 2,4 мільярда років вона буде поглинена Чумацьким шляхом, але на цей час така близькість робить її чудовим об’єктом для вивчення структури галактик і життєвого циклу зірок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button