Головна / Всесвіт / Виявлено диск холодного газу навколо чорної діри в нашій галактиці

Виявлено диск холодного газу навколо чорної діри в нашій галактиці

Американські астрономи відкрили невідомий раніше науці диск холодного газу навколо гігантської чорної діри, розташованої в центральній частині нашої галактики. За словами дослідників, відстань «невловимого диска» до нашої планети становить приблизно 26 тисяч світлових років.

Експертам з Національної радіоастрономічної обсерваторії вдалося зробити відкриття на підставі даних, отриманих за допомогою оптичного приладу ALMA. У наукових колах і раніше існувала думка, що навколо гігантської чорної діри під назвою Стрілець A* обертаються газові потоки, які відрізняються як неймовірно високими, так і відносно низькими температурами.

В результаті попередніх спостережень фахівці, застосувавши рентгенівські телескопи, виявили гарячу частину цих потоків. Згідно з розрахунками вчених, її температура досягає 10 млн °C. Нове дослідження дозволило відкрити величезні обсяги більш холодного водню в агрегатному стані газу. Відстань від нього до чорної діри відносно невелика (з урахуванням космічних параметрів) – близько 1000 астрономічних одиниць, а його температура оцінюється приблизно в 10 тис. °C.

За словами одного з авторів наукової роботи Олени Мурчикової, важливість відкриття полягає в тому, що дослідникам вперше вдалося отримати зображення і вивчити особливості обертання «невловимого диска». У перспективі вчені мають намір дізнатися нові відомості про чорну діру Стрілець A* і розкрити деякі її таємниці.