Здоров'я

Фізичні вправи можуть знизити ризик смерті навіть в забруднених районах

Нова робота показує, що регулярні фізичні вправи здатні знизити ризик смерті від природних причин, навіть в разі жителів міст із забрудненим повітрям.

Забруднення повітря, як правило, збільшує ризик смерті від природних причин незалежно від будь-яких інших чинників. Але в новому дослідженні вчені показали, що звичайні фізичні вправи здатні знизити ризик смерті навіть для людей, які проживають на територіях з брудним повітрям.

Протягом 15 років – з 2001 по 2016 роки – вчені аналізували стан здоров’я 384 130 дорослих в Тайвані, прагнучи зрозуміти вплив регулярних фізичних вправ і тривалого впливу дрібнодисперсних частинок на ризик смерті від природних причин. Дослідники виявили, що велика кількість регулярних фізичних вправ здатне знизити ризик смерті, проте поліпшення якості повітря зменшує його сильніше.

Ця робота доповнює ряд інших невеликих досліджень, проведених в Сполучених Штатах, Данії та Гонконгу, які показали, що регулярні фізичні вправи, навіть в забруднених районах, можуть бути корисні для здоров’я.

Проте, за словами вчених, необхідні подальші дослідження в районах з сильнішим забрудненням повітря, щоб перевірити вірогідність отриманих результатів. Робота вчених підтверджує важливість пом’якшення наслідків забруднення повітря. Регулярні фізичні вправи, наприклад, можуть стати одним з факторів, що сприяють пом’якшенню впливу дрібнодисперсних частинок в повітрі на здоров’я людей.

Дослідження опубліковане в журналі CMAJ.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button