Всесвіт

Астрономи вивчили нерозривне тріо галактик і розповіли, що в них відбувається

Міжнародна група астрономів провела багатохвильові фотометричні спостереження триплету галактик, відомого як SIT 45. Результати дослідження, опубліковані в бібліотеці препринтів arXiv.org, надають важливу інформацію про властивості та динаміку цього об’єкта.

Система SIT 45 (також відома як UGC 12589) знаходиться приблизно в 473 млн світлових років від Землі. Це незвичайна ізольована трійка, яка складається з трьох галактик пізнього типу, що злилися. Беручи до уваги, що SIT 45 містить три взаємодіючих об’єкти, вчені очікували, що побачать складну динаміку і історію зореутворення.

Триплети галактик зазвичай сприймаються як зоряні “лабораторії”, які потрібні, щоб вивчати формування і еволюцію малих і великих систем галактик. Вони досить рідкісні в локальному Всесвіті, пошук нових об’єктів такого типу і їх детальне дослідження має велике значення для астрономів.

Група дослідників під керівництвом Діани Грахалес-Медіна з Валенсійського міжнародного університету в Іспанії вивчила еволюцію SIT 45, вивчаючи його динамічні властивості та конфігурацію, а також його місцеве середовище та масштабну структуру. З цією метою вони проаналізували дані різних оглядів, у тому числі Galaxy Evolution Explorer (GALEX) і двомікронного огляду всього неба (2MASS).

Дослідження показало, що SIT 45 є високо ізольованою системою стосовно свого великомасштабного середовища і одним з найбільш компактних триплетів в базі даних SIT (каталог ізольованих триплетів на основі SDSS). Значення його параметра приливної сили, обумовлене членами триплету, є одним з найвищих в каталозі.

Вивчаючи історію SIT 45, команда виявила, що в системі триває зіркоутворення, а одна з галактик — SIT 45C — особливо активна. В цілому, три галактики відрізняються недавнім (близько 200 млн років) зростанням зореутворення. Вчені припустили, що воно з’явилося в результаті космічного злиття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments