Всесвіт

Астрономи знайшли планету недалеко від Землі: у неї дуже дивна орбіта

Астрономи повідомляють про відкриття ще однієї екзопланети навколо найближчої зірки, відомої як HD 83443. Нововідкритий позасонячний світ являє собою планету з масою Юпітера, що обертається навколо свого господаря по дуже ексцентричній 22-річній орбіті.

Група астрономів на чолі з Адріаною Ерріко з університету Південного Квінсленду в Австралії повідомляє про виявлення планети-гіганта, що обертається навколо HD 83443. Раніше вчені тільки припускали, що вона там існує.

Нещодавно виявлений чужорідний світ отримав позначення HD 83443 C. Результати показують, що ця планета має динамічну масу близько 1,5 маси Юпітера і обертається навколо своєї зірки кожні 22,6 року на відстані приблизно 8 астрономічних одиниць.

Астрономи підкреслили, що HD 83443 c обертається по орбіті з незвично великим ексцентриситетом, рівним 0,76. Також дослідники відзначили, що HD 83443 є захоплюючим рідкісним прикладом добре охарактеризованої системи, що містить як гарячий Юпітер, так і планету-гігант з великим ексцентриситетом.

Нове відкриття стало можливим в результаті аналізу даних про променеву швидкість, отриманих з чотирьох інструментів. Так, астрономи використовували Ешелле-спектрограф Лондонського університетського коледжу UCLES на 3,9-метровому Англо-австралійському телескопі (AAT), Ешеллі-спектрометр високої роздільної здатності HIRES на телескопі Кека, високоточну систему пошуку планет HARPS на 3,6-метровому телескопі ESO La Silla, а також масив телескопів MINERVA-Australis в обсерваторії Маунт-Кент.

Розташована всього в 133 світлових роках від Землі, HD 83443 являє собою зірку з металічністю, яка в два рази перевищує сонячну. Її вік оцінюється в 2,64 млрд років, а ефективна температура становить близько 5 429 кельвінів (5 155,850 С). Відомо, що поруч з HD 83443 є гарячий Юпітер, екзопланета HD 83443 b з масою близько 0,41 маси Юпітера. Вона обертається навколо зірки приблизно кожні три дні. Тепер вчені знайшли ще одну планету в цій позасонячній системі. Космічний об’єкт детально описаний у статті, опублікованій на сервері препринтів arXiv.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button