Наука

Знайдені бактерії, безпосередньо пов’язані з агресивним раком простати

Вчені ще не знають, чи є мікроби збудниками, але якщо це буде доведено, це може врятувати тисячі життів. Результати дослідження публікує журнал European Urology Oncology.

Вчені виявили нові типи бактерій, пов’язаних з агресивним раком простати. На даному етапі неясно, чи викликають вони рак. Однак дослідники впевнені, що зможуть розробити нові тести для виявлення онкологічного захворювання, відстежуючи присутність цих бактерій.

«Ми вже знаємо про деякі тісні зв’язки між інфекціями та раком”, – пояснює Колін Купер, провідний дослідник проекту. – Наприклад, присутність бактерій Helicobacter pylori в травному тракті може привести до виразки шлунка і пов’язано з раком шлунка. Також деякі типи вірусу ВПЛ можуть викликати рак шийки матки. Ми хотіли з’ясувати, чи можуть бактерії бути пов’язані з тим, як зростає і поширюється рак простати».

Щоб дослідити взаємозв’язок між бактеріями та раком простати, дослідники зібрали зразки тканин простати та сечі більш ніж 600 чоловіків. Для виявлення бактерій застосовувалися різні методи, від повногеномного секвенування ДНК до анаеробної культури і флуоресцентної мікроскопії.

В кінцевому підсумку вчені виявили, що кілька типів бактерій пов’язані з найбільш агресивними формами раку простати, серед них Porphyromonas sp. nov., Varibaculum sp. nov., Peptoniphilus sp. nov., and Fenollaria sp. nov. Наявність однієї або декількох з цих бактерій може бути пов’язано з більш швидким прогресуванням захворювання.

Хейлі Лакстон, фахівець з раку простати у Великобританії, заявила, що пошук бактеріальної причини раку передміхурової залози буде мати величезне значення. В інтерв’ю з The Guardian вона зазначила, що дослідження може зробити «революцію» в лікуванні раку простати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button