Всесвіт

Астрономи знайшли планети, які відрізняються від Землі, але придатні для життя

У новому дослідженні астроном Маріт Моллус з Цюріхського університету у Швейцарії довів, що хороша, щільна атмосфера з водню і гелію може підтримувати температуру і умови, придатні для життя.

Художнє уявлення екзопланети K2-25b

Цілком можливо, що екзопланети, наприклад, суперземлі, можуть зберігати свою первинну атмосферу набагато довше, ніж Земля.

В їх атмосферах може виникати парниковий ефект – дуже схожий на атмосферу Землі сьогодні. Тому автори хотіли з’ясувати, чи може така атмосфера створити необхідні умови для збереження рідкої води.

Щоб з’ясувати це, команда використовувала моделювання екзопланет. Вони брали сценарії, коли у планет були різні ядра, різна атмосфера і змінювалися орбітальні відстані від зірок.

В результаті з’ясувалося, що екзопланети з щільною первинною атмосферою дійсно можуть зберігати тепло і підтримувати рідку воду протягом 10 млрд років.

Але є й інші важливі фактори. Щоб уникнути інтенсивного зоряного випромінювання, яке може зруйнувати первинну атмосферу, екзопланета повинна знаходитися на значній відстані від зірки — приблизно в два рази більше, ніж Земля від Сонця. Що стосується Сонячної системи, то вона знаходиться так далеко від Сонця, що будь-яка вода на поверхні планети, швидше за все, замерзне.

Але зірки – не єдине джерело тепла. Деякі планети, зокрема Земля, можуть виробляти власне тепло. Наприклад, через геотермальні процеси або від радіоактивних елементів, які виділяють тепло при розпаді.

Таким чином, за словами дослідників, якби екзопланета на такій відстані від своєї зірки-господаря мала первинну атмосферу і достатню кількість внутрішнього тепла, то на ній залишиться вода і, можливо, утворюється життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button