Всесвіт

Астрономи знайшли сліди космічного “канібалізму” в незвичайній зоряній системі

Незвичайне зоряне тріо виявилося набагато більш масивним і компактним, ніж аналогічні системи.

Астрономи вивчили потрійну зоряну систему, яка не схожа жодну з раніше спостережуваних. Незвичайне тріо набагато масивніше, і її об’єкти тісно притиснуті один до одного.

Одна з теорій формування системи полягає в тому, що вона спочатку складалася з двох подвійних пар — тієї, що знаходиться в центрі, і іншої, що обертається навколо неї. Дослідники підозрюють, що зовнішня подвійна пара в минулому злилася в одну в процесі космічного “канібалізму”, щоб створити єдину, більш масивну зірку. Грунтуючись на великому комп’ютерному моделюванні, команда підтвердила теорію поглинання.

Потрійну, або третинну зоряну систему TIC 470710327 виявили за допомогою обсерваторії НАСА Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS). Тріо відрізняється ієрархічною структурою: це означає, що пара подвійних зірок обертається навколо один одного в центрі системи, в той час, як третя зірка — навколо центральної пари.

Система TIC 470710327 відрізняється від інших через свій розмір і форму. Її об’єкти набагато масивніше, ніж типові зірки, виявлені в подібних системах. Тріо більш компактно, тому що всі вони надають більш сильне гравітаційне тяжіння, ніж зазвичай.

Подвійна пара зірок у центрі TIC 470710327 має загальну масу, яка приблизно в 12 разів перевищує сонячну, і двом зіркам потрібно трохи більше одного дня, щоб вийти на орбіту один навколо одного. Більша зовнішня зірка ще більш масивна, її вага становить близько 16 сонць, і вона обертається навколо подвійної пари раз в 52 дні, що «досить швидко, якщо врахувати їх розміри», — відзначають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button