Всесвіт

На планеті в сузір’ї риб настільки жарко, що там випаровується навіть залізо

Нещодавно вчені детальніше вивчили вогняну екзопланету WASP-76B. Цей гарячий Юпітер, де йде залізний дощ, виявився набагато гарячішим, ніж вважалося раніше.

Екзопланета WASP – 76B належить типові надгарячих юпітерів і знаходиться в сузір’ї риб. Вона обертається навколо зірки F-типу BD + 01316. Розмір планети-0,92 маси Юпітера.

WASP-76b знаходиться на відстані 640 світлових років Від Землі й завжди звернена однією стороною до своєї зірки. Це означає, що на одній її стороні вічний день, а на іншій — постійно ніч. При цьому день дуже жаркий. На нічній стороні цієї екзопланети середня температура становить близько 1 300 °C, а на денній — всі 2 400 °C.

На надгарячому Юпітері настільки високі температури, що там випаровується залізо. Після воно конденсується на нічній стороні, а потім падає з неба, як дощ. І все ж нещодавно вчені з’ясували, що на WASP-76B набагато спекотніше, ніж вважалося раніше.

Міжнародна група вчених, очолювана вченими з Корнельського університету, університету Торонто і Королівського університету в Белфасті, повідомляє про відкриття іонізованого кальцію на планеті. Це може вказувати на те, що на екзопланеті дуже сильні вітри у верхніх шарах атмосфери. Але є й інший варіант-температура атмосфери на екзопланеті набагато вище, ніж спочатку думали вчені.

Раніше звучали заяви про те, що дані про екстремальну температуру і вміст заліза на екзопланеті, можливо, могли бути результатом спотворень у вимірах. Проте нове дослідження підтверджує дані про неймовірно клімат планети.

Зірки головної послідовності спектрального класу F – це карликові зірки головної послідовності, що використовують водень як паливо, спектрального класу F і класу світності V. ці зірки мають масу в 1,0-1,4 раза більше маси Сонця

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button