Поради

ПЛР-тест на COVID-19: кому потрібно зробити та де проводять аналіз

Пандемія COVID-19 сколихнула світ три роки тому, проте люди й досі не змогли повністю подолати захворювання. Хоча зараз країни відмовилися від жорстких карантинних норм, все ж в’їзд в інші держави у моменти сплеску хвороби можливий після пред’явлення тесту. Лабораторія «Ескулаб» проводить плр тест для перетину кордону. Термін виконання аналізу складає 12 годин. Записатися на забір матеріалу можна на сайті та за контактними номерами телефонів. 

Як проводиться тестування на COVID-19 в лабораторії «Ескулаб»

Медична лабораторія «Ескулаб» проводить тестування на COVID-19 та видає сертифікати людям, результат яких виявився негативним. Сертифікат відображається у застосунку Дія та може використовуватися на території України. Для виїзду за кордон необхідно пред’явити ПЛР-тест. Лабораторія надає офіційний переклад документа англійською мовою. Клієнтам не потрібно звертатися за допомогою до перекладачів. 

Деякі країни висувають окремі вимоги до тесту, наприклад, його потрібно отримати на спеціальному бланку. На бланках від «Ескулабу» міститься QR-код. Після сканування коду користувач може переглянути ключову інформацію про проходження тестування: дані про лабораторію, місце її розташування, час здійснення забору матеріалу тощо. 

Люди, які проходять самоізоляцію, можуть звернутися у лабораторію для зняття персонального карантину. «Ескулаб» має вповноваження від Центру громадського здоров’я МОН України передавати дані тесту. Таким чином інформація передається у застосунок «Дій вдома». 

Як підготуватися до здачі аналізу на визначення COVID-19

Діагностика COVID-19 передбачає виявлення РНК вірусу методом тестування. МОЗ України регламентувало дослідження нуклеїнових кислот. Для визначення наявності вірусу в організмі проводиться забір матеріалу з ротоглотки та носоглотки. Щоб отримати дійсний результат, фахівці радять виконати кілька рекомендацій перед здачею тесту:

  • Забір матеріалу проводиться натщесерце. Крайній прийом їжі повинен відбутися не раніше, ніж за 3-4 години до візиту у лабораторію. 
  • Варто відмовитися від вживання алкогольних напоїв за добу до забору матеріалу.
  • Напередодні відвідування лабораторії не слід користуватися мазями для носа, спреями для носа та горла. Якщо використання цих засобів є обов’язковим, необхідно попередити про це медичного працівника. 
  • За 2-4 години до здачі матеріалу не можна палити, жувати жуйку, чистити зуби.  

Що означає виявлення антитіл до Ig M ДО SARS-COV-2

Тест на антитіла до COVID-19 здають для того, щоб підтвердити відсутність захворювання у людини на даний час. Інколи результат показує наявність антитіл Ig M ДО SARS-COV-2. Високий рівень антитіл в крові свідчить про те, що пацієнт хворіє на коронавірус на момент здачі аналізу. Позитивний результат на антитіла (з меншим рівнем) є показником того, що людина нещодавно перехворіла на COVID-19 або хворіє без симптомів захворювання. 

Кому рекомендовано здати ПЛР-тест на виявлення COVID-19

Якщо людина відчуває головний біль, помічає підвищену температуру тіла, страждає на кашель, утруднене дихання — є ризик зараження COVID-19. Щоб визначити наявність хвороби, потрібно здати біологічний матеріал на виявлення коронавірусу. Тестування рекомендовано пройти людям, які контактували з хворими. 

Таким чином вдасться виключити захворювання, яке може протікати безсимптомно. Громадяни, які повертаються з закордону, повинні самоізолюватися на 14 днів. Така потреба відпадає для тих, хто отримав негативний результат на COVID-19, здавши ПЛР-тест. При перетині кордону для відвідування інших країн також знадобиться пройти тест.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments