Авто

Автоконцерн BMW задумався про «вічні» фари

Автомобільна компанія BMW вже в найближчі роки почне встановлювати на свої автомобілі інноваційне освітлення. Воно базуватиметься на органічних світлодіодах – OLED.

Представники автовиробника не раз відзначали переваги технології Organic Light. Фари на базі OLED енергоефективні, яскраві, а також можуть приймати різноманітні форми. Більше того, застосування органічних світлодіодів вирішить головну проблему – їх не доведеться міняти, так як їх вистачить на весь період експлуатації авто.

OLED_faty-450

У конструкцію OLED- елементів входять не напівпровідники, як у звичайних світлодіодах, а органічні полімери, які мають властивості напівпровідників. Генерація світла відбувається в тонких шарах, сумарна товщина яких складає всього лише 40 нм, що тонші людської волосини в 150 разів. Весь OLED-компонент має товщину не більше 1,5 мм.

Читайте також: Новий 2014 BMW X5 офіційно представлений у всіх ракурсах

Ще одна перевага OLED в тому, що органічні світлодіоди не потребують відбивача і лінзи. Їх можна розташувати як завгодно в будь-якій формі. Крім того, вони легкі і економічні. Таким чином, при використанні в авто виділяється менше шкідливих речовин. Виробники гібридів і електрокарів вже придивляються до цієї технології.
«Вічними» фарами вже зацікавилися в BMW. Протягом трьох років планується налагодити серійний випуск автомобілів з ??органічними світлодіодами. Відзначимо, що спочатку на ринку з’явиться гібридний спорткар BMW i8, який вийде восени 2014 року. У нього будуть лазерні фари.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button