Авто

Hyperion представила водневий суперкар з космічними технологіями (фото+відео)

Каліфорнійська технологічна компанія Hyperion, метою якої є застосування досягнень авіаційних і аерокосмічних технологій (наприклад, NASA) в наземних транспортних та енергетичних галузях, представила суперкар Hyperion XP-1. Автомобіль на водневих паливних елементах розганяється до 355 кілометрів на годину і може проїжджати 1635 кілометрів на одній заправці.

Це, без сумніву, вражаючі характеристики, які, за словами компанії, повинні викликати інтерес до водневої енергетики.

«Зараз існує досить автомобільних компаній», – сказав генеральний директор Анджело Кафантаріс. «Ми [в першу чергу] енергетична компанія, яка будує машину».

Автомобіль сконструйований з монокока з вуглепластику і титану. А незалежна підвіска створена з надлегкого аерокосмічного алюмінієвого сплаву. Також машина може похвалитися рухливими аеродинамічними елементами, які оснащені сонячними батареями.

Замість того щоб встановлювати надзвичайно важкий літій-іонний акумулятор, команда вчених, яка працювала над машиною, вирішила, що Hyperion XP-1 буде генерувати енергію з великих резервуарів водню, приводячи в рух два потужних електричних двигуна. Це дозволило помітно знизити вагу машини, сукупна маса автомобіля складає близько 1 032 кілограм.

Творці відзначають, що водень надзвичайно екологічний для використання в якості джерела палива. Побічний продукт – це буквально вода, а не парникові гази. Також сам процес «створення» водню більш екологічний, ніж створення батарей.

Єдиний мінус водневого палива, що на цей момент досить складно знайти заправку для такого автомобіля. У 2018 році в США було всього 39 загальнодоступних водневих станцій для заправки автомобілів. Однак Hyperion хоче це змінити. Компанія заявила про свої плани будівництва власної мережі водневих заправних станцій.

Що стосується самого запуску Hyperion XP-1, компанія озвучила плани на тираж в 300 примірників, ціна на які ще не озвучена. Поставки почнуться в 2022 році.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button