Аналітика

Berlingske: бідність загрожує розірвати «контакт» росіян з владою

Економічна криза в Росії виштовхує за межу бідності дедалі більше людей. Бідних в даний час налічується 22 мільйони осіб. Як пише Berlingske, це найбільша кількість за останні десять років.

ef528154de38d0810ed0fc8867babbdd

Економіка Росії, основою якої є сировина, влітку 2014 року зіткнулася зі справжніми труднощами в результаті сильного падіння цін на нафту. Крім того, були введені взаємні санкції і торгові перешкоди у зв’язку з озброєним конфліктом на Україні. Успіхи російської влади, які мали місце у боротьбі з бідністю протягом десяти років, зійшли нанівець, і бідність знову стала реальною небезпекою для багатьох жителів країни.

Як зазначає видання, глибинні причини для тривалої російської кризи існували ще до нафтового обвалу в 2014 році. Необхідно було знижувати залежність від нафти, газу й інших видів сировини, проте їх частка в економіці країни в докризовий період лише продовжувала зростати.

Експерти Світового банку відзначають зростаючу нерівність в Росії: 1% населення країни контролює 66% економіки. І ця цифра є найбільшою серед 24 країн, у яких проводилося дослідження банку. Економісти прийшли до висновку, що нерівність і бідність прямо загрожують «соціальному контакту», який був характерний для періоду високих цін на нафту під час першого президентського терміну Володимира Путіна.

У цей період відзначалося зростання заробітної плати, пенсій і соціальних виплат, проте сьогодні їх пожирає висока інфляція. «Необхідно почати діяти, перш ніж нерівність і бідність виростуть під дією фінансових і політичних викликів», — заявив віце-президент Світового банку Сиріл Муллер. Однак, як зазначає видання, існують і позитивні тенденції: спад в російській економіці спостерігається другий рік поспіль, але в цьому році і російський уряд, і Світовий банк все ж очікують незначне зростання.

Натхнення: inosmi.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button